Kobieta ukradła paliwo. Grozi jej do 15 lat więzienia

GN, PAP | Utworzono: 2022-12-13 11:43 | Zmodyfikowano: 2022-12-13 11:44
Kobieta ukradła paliwo. Grozi jej do 15 lat więzienia - fot. Policja
fot. Policja

Młodszy aspirant Paweł Noga z dolnośląskiej policji poinformował we wtorek, że policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komendy w Zgorzelcu zatrzymali 27-latkę podejrzaną o włamanie do zbiornika z paliwem i kradzież oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tys. zł.

"Dodatkowo kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu. W związku z tym, że zatrzymana była już karana za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbyła karę więzienia, teraz grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności" - powiedział policjant.

Wyjaśnił, że policjanci podczas nocnej służby w pobliżu jednej ze stacji paliw na terenie gminy zauważyli forda, który jechał drogą gruntową. Mając podejrzenie, że może mieć on związek z kradzieżami paliw, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

"Jak się okazało, za kierownicą siedziała 27-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która w bagażniku miała siedem zbiorników na paliwo, z których dwa były pełne. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze przy jednym z pojazdów ciężarowych ujawnili kolejny zbiornik z paliwem" - powiedział policjant.

Kobieta została zatrzymana i trafiła do zgorzeleckiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy za to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami włamała się do zbiornika z paliwem i dokonała kradzieży oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tys. zł. Drugi zarzut dotyczył kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.