Puchar Polski: Zagłębie gra dalej

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-10-27 23:16

Decydujący gol padł w 8 minucie. Filip Starzyński został sfaulowany w polu karnym przez Piotra Gryszkiewicza i za chwilę skutecznie wykonał rzut karny.

Mecz był wyrównany. Zagłębie oddało siedem, a ŁKS pięć celnych strzałów.

- Przyjechaliśmy do Łodzi po awans do kolejnej fazy rozgrywek. Można różnie o tym meczu mówić, ale na końcu liczy się wynik. Myślę, że w drugiej połowie mieliśmy ten mecz pod kontrolą, może poza końcówką spotkania, w której zbyt głęboko cofnęliśmy się do obrony. Powinniśmy szybciej zamknąć spotkanie poprzez zdobycie gola na 2:0. - powiedział po meczu trener Zagłębia Dariusz Żuraw.

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

ŁKS: Dawid Arndt - Mateusz Bąkowicz, Nacho Monsalve (59' Mieszko Lorenc), Jan Sobociński, Bartosz Szeliga - Javi Moreno, Jakub Tosik (70' Damian Nowacki), Jan Kuźma (85' Mikkel Rygaard), Ricardinho, Piotr Gryszkiewicz (59' Kelechukwu Ibe-Torti) - Samu Corral (70' Stipe Jurić).

Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Aleksandar Pantić, Mateusz Bartolewski - Erik Daniel (42' Patryk Szysz), Łukasz Poręba (81' Bartłomiej Kłudka), Jakub Żubrowski (67' Ilja Żygulow), Filip Starzyński, Saša Živec (81' Dawid Pakulski) - Karol Podliński (67' Tomáš Zajíc).

żółte kartki: Kuźma, Moreno, Sobociński, Tosik, Ricardinho - Podliński, Pantić, Żubrowski, Poręba, Pakulski.