Udana pogoń koszykarzy Śląska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-10-30 20:15 | Zmodyfikowano: 2021-10-30 20:16

Śląsk przegrywał w tym meczu nawet 15 punktami. W połowie drugiej kwarty było 22:37. Jeszcze do przerwy gospodarze podgonili wynik do stanu 33:38. Drugą połowę Śląsk rozegrał koncertowo. Po trzeciej kwarcie był już remis 59:59, a w ostatniej odsłonie WKS zdobył aż 18 punktów tracąc tylko 8.

Zawodnicy Andreja Urlepa wygrali dzięki trójkom. Trafili 13 z 33. Dla porównania Trefl tylko 7 z 25. Świetnie grali też rezerwowi gospodarzy. Zdobyli 48 punktów, a zmiennicy u gości zaledwie 30. Drugim garniturem dowodził Travis Trice mający 15 punktów i asyst, a pomagał mu Aleksander Dziewa, który miał 10 punktów.

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 77:67 (14:20, 19:18, 26:21, 18:8)

Śląsk Wrocław: Travis Trice 15, Kerem Kanter 14, Cyril Langevine 12, Aleksander Dziewa 10, Łukasz Kolenda 10, Kodi Justice 9, Jakub Karolak 7, Ivan Ramljak 0, Michał Gabiński 0;

Trefl Sopot: Yannick Franke 12, Brandon Young 11, Josh Sharma 8, Michał Kolenda 8, Carl Lindbom 7, Paweł Leończyk 6, Karol Gruszecki 6, Darious Moten 6, Mateusz Szlachetka 3, Daniel Ziółkowski 0, Hubert Łalak 0.