Dobry start Meronka w ostatnich zawodach cyklu European Tour

WK, PAP | Utworzono: 2021-11-19 08:42

Adrian Meronk po pierwszej rundzie DP World Tour Championship zajmuje dzielone piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, które zwieńczą tegoroczny sezon European Tour. Prowadzenie w Dubaju objął Rory McIlroy.

Golfista z Irlandii Północnej, światowy nr 8, w czwartek na polu Earth w Jumeirah Golf Estate wykonał 65 „strzałów” (-7 wobec par). Dwa uderzenia straty do niego notują: Christiaan Bezuidenhout z RPA, Duńczyk Joachim B. Hansen oraz Fin Tapio Pulkannen. Kolejnych dziesięciu zawodników zapisało na kartach gry 68 uderzeń, więc wynikiem -4 plasują się na dzielonym piątym miejscu. W tym gronie jest m.in. światowy numer dwa, Amerykanin Collin Morikawa oraz 28-letni reprezentant Polski.

Prawo startu w tej ostatniej odsłonie pierwszej zawodowej ligi Europy dostało 53 czołowych graczy rankingu Race to Dubai. Wrocławianin awansował do tego grona z 36. miejsca.

Przed graczami kolejne trzy 18-dołkowe rundy. Suma wyników po czterech dniach wyłoni zwycięzcę turnieju oraz triumfatora klasyfikacji Race to Dubai. Szansę na rankingowy triumf, czyli zwieńczenie sezonu jako numer jeden w Europie, zachowali: Morikawa, jego rodak Billy Horschel, Anglicy Tyrrell Hatton, Paul Casey i Matt Fitzpatrick oraz Australijczyk Min Woo Lee.

W puli nagród jest dziewięć milionów dolarów i 12000 rankingowych punktów, z czego zwycięzca zgarnie 3 mln USD i 2000 pkt.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.