EuroCup: Koszykarki BC Polkowice wyraźnie przegrały w Belgii

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-12-15 22:36 | Zmodyfikowano: 2021-12-15 22:36

44 sekundy. Tyle w tym meczu na prowadzeniu były koszykarki BC Polkowice. Ostatni raz po 90 sekundach gry - 4:3. Potem jeszcze w połowie pierwszej kwarty po udanym wejściu pod koszy Feyondy Fitzgerald był remis 12:12. Od tego momentu gra dolnośląskiej drużyny zupełnie się posypała. Belgijki zamknęły tę odsłonę serią 19:8 i zaczęły kontrolować mecz. Drugą kwartę polkowiczanki przegrały 5:16 i było już pewne, że nie mają szans na korzystny rezultat.

Skończyło się porażką 70:83, bo polska drużyna wygrała trzecią i czwartą kwartę. Wcześniej, w najgorszym momencie zawodniczki Karola Kowalewskiego były gorsze o 27 punktów.

Kangoeroes Basket Mechelen - BC Polkowice 83:70 (31:20, 16:5, 18:20, 18:25)

Punkty: BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 17, Stephanie Mavunga 16, Artemis Spanou 16, Sasa Cado 8, Weronika Gajda 8, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 2.

Najwięcej punktów dla Kangoeroes: Ziomara Morrison 30, Laure Resimont 19, Billie Massey 12.