Zmarła Monika Jaworska – Kochała nas czule

JP, GN, RW | Utworzono: 2022-01-04 09:46 | Zmodyfikowano: 2022-01-04 09:46
A|A|A

fot. RW

W redakcji przy Alei Karkonoskiej we Wrocławiu jesteśmy pogrążeni w żałobie. Straciliśmy jedną z najbliższych i najświetniejszych. Monika Jaworska przez ostatnie lata była szefową Radia RAM. Przez cały czas istnienia stacji była najpopularniejszą, najbardziej lubianą i natychmiast rozpoznawaną osobowością anteny na 89.8 FM. Jej głos pozostanie niezapomniany we Wrocławiu i w innych częściach globu, w które przenieśli się najwierniejsi słuchacze.

Monika, jako jedna z najwierniejszych i najbardziej oddanych fanek Elvisa Presleya szczególnie cieszyła się na wszelkie wieści z Memphis, ale jej prywatną Arkadią było Gostchorze. Dziś z rodziną Moniki łączymy się w bólu i składamy jej kondolencje.

Dla przyjaciół była Moną, w radiowych żartach Królową, przyjeżdżająca do pracy o świcie ukochanym i stylowym samochodem. Od rana do wieczora z uśmiechem na ustach, jako Szefowa nie uznająca spraw nie do rozwiązania. Zawsze serdeczna, gotowa do pomocy, pełna pomysłów. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Radiu RAM poświęciła swoje życie. Zaczynała w czasach, gdy stacja nazywała się Programem Miejskim. Monika wyprzedziła wówczas o dekady popularne dziś portale i prowadziła „Bieg przez plotki”. Poczucia humoru w radionoweli o przygodach Manuela pozazdrościliby jej autorzy memów i satyrycznych stron. Monika wykorzystywała technologiczne nowości i zmieniający się świat mediów tylko do jednego: bezpośredniego kontaktu ze słuchaczkami i słuchaczami. Czuła się szczęśliwa w radiu, na antenie, ale zawsze pamiętała, że mówi do konkretnych ludzi. Uczyła tego nas wszystkich.

Odbierała telefony nawet w trakcie serwisu informacyjnego, na krótkiej wiadomości dźwiękowej, by nikt nie miał poczucia, że do studia nie da się dodzwonić. W tym samym studiu zakładała profile radiowe na GG, czacie, Naszej klasie, w końcu na Facebooku. Dbała o to, by akcje promocyjne RAM-u służyły tylko jednemu: spotkaniu osób z dwóch stron anteny. Temu służyły jej ukochane Rejsy, Pikniki i Koncerty. Słuchaczki i słuchacze Radia RAM byli dla niej najważniejsi na świecie.

Gdy 6 grudnia 2000 roku rozpoczynało działalność Radio RAM, głos Moniki usłyszeliśmy jako pierwszy. Przez dwadzieścia lat, z małymi przerwami, budziła od szóstej rano w programie znanym w ostatnich latach jako „Dzień dobry we Wrocławiu”. Stała się dla mieszkańców miasta punktem odniesienia bardziej charakterystycznym niż niejeden hejnał, o krasnalach nie wspominając. W innych radiowych wcieleniach była Panią Mikołajową, Wodzirejką, Rejsowym KO-wcem, jurorką, konferansjerką. Co roku wręczała Nagrodę Radia RAM na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Kochała śpiewające aktorki i śpiewających aktorów, musicale i dobre kino, najlepiej o miłości. Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano w sobotę 8.01, od godziny 15:00, na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim, przy ulicy Kościuszki 47.

We Wrocławiu, w hallu Radia RAM przy Alei Karkonoskiej pozostaje wystawiona Księga Kondolencyjna. W sobotę od 14:00 do 16:00 będzie tam także czekała nasza reporterka, dla chętnych, którzy zechcą nagrać swoje wspomnienia.

W pozostałe dni wpisy w Księdze Kondolencyjnej będą możliwe:
6.01 do północy
7.01 do 16:00
8.01 do północy
9.01 do 16:00
od 10 do 16.01 codziennie do północy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~odbiorNick
2022-01-09 16:25:25
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pamiętam jak z red. Sondejem robiła przeglądy kanałów TV. Słyszę Jej głos... Za wcześnie, k@#$a, za szybko...
~RIP
2022-01-08 14:42:29
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bo Pan Bóg, jak tworzył ten świat, to był na niezłym hayu. Ostatnio znów musiał ostro przyćpać, bo zabrał do siebie dużo fajnych ludzi.
~śmieć z wsiocławia
2022-01-08 13:05:42
z adresu IP: (36.13.xxx.xxx)
Ocena: 20
Masakra czytam różne fora na temat PKP i nigdzie nie ma takich idiotów co tu. Trole z Wrocławia mieszkają w dziurach zabitych dechami i zazdroszczą innym miastom że są atrakcyjne i odwiedzają je tłumy turystów. Na kolana trole z Wrocławia bo te miasta życie wam uratowały. Gdyby nie kurorty to byście w swoich oborach pozdychali.
~Kasia
2022-01-06 14:38:14
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Trzeba w końcu na poważnie zacząć wlaczyć z zatrutym powietrzem we Wrocławiu, oddychamy rakotwórczą substancją a potem przez to ludzie w kwiecie wieku umierają !
~kasia
2022-01-06 14:31:10
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -5
Ludzie odchodzą zbyt szybko...taka młoda kobieta...teraz w radiu dużo się mówi o Pani Monice, przybliża Jej postać, czy Pani Monika miała rodzinę, dzieci?
~iniekcja
2022-01-06 03:43:46
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -17
bezobjawowa , tylko pytamy ?
~ol22
2022-01-05 00:06:38
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pani Monika Jaworska byla bardzo pozytywna prezenterka i bardz i to bardzo bedzie Nam Wszystkim sluchaczom brakowac tej CUDOWNEJ ENERGI A WAM CUDOWNI REDAKTORZY I REDAKTORKI PRZYJACIÓŁKI . SKLADA. ROWNIEZ KONDOLENCJE DLA RODZINY I WYRAZY WSPOLCZUCIA .STALA SŁUCHACZKA MONIKA
~Piotr słuchacz
2022-01-04 21:17:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Będzie jej z pewnością brakować wielka strata dla Was w radiu jak i dla słuchaczy RIP do zobaczenia po drugiej stronie Pani Moniko
~Karolina - słuchaczka RAM
2022-01-04 15:14:49
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zrobiło mi się tak strasznie smutno...Tyle pozytywnej energii i dobrego słowa, prawdziwa dusza radia RAM... Pani Moniko, samych tańców z Elvisem, na niebiańskich parkietach...
~Radio-sluchacz
2022-01-04 14:24:03
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 7
Potworna niewyobrazalna szkoda
~radioRAManiak
2022-01-04 14:00:00
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 5
Szok i niedowierzanie...Mona...dlaczego nam to zrobiłaś...nie tak się umawialiśmy...a co z naszym rejsem...Teraz odjechałaś w samotny rejs...
~smutno
2022-01-04 13:18:18
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 3
Świetne zdjęcie z Gołębiem, młodziaki. Radosna i uśmiechnięta, tak ją zapamiętam.
~Maria
2022-01-04 12:23:28
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Szok i wielki smutek. Kondolencyjne uściski dla redakcji. Trzymajcie się i niech Ram nadal nadaje tak jak wymarzyla sobie Monika Jaworska.
~Artur
2022-01-04 12:22:57
z adresu IP: (91.217.xxx.xxx)
Ocena: 5
Bardzo smutna informacja. Mam nadzieję że tam u góry będzie również tak jak zawsze Uśmiechnięta!!! Do zobaczenia Pani Moniko!!! Myślami jestem z Panią...
~Rafał
2022-01-04 12:19:18
z adresu IP: (95.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jako kolega z klasy, zawsze będę pamiętał Monikę pełną życia i radości. Tacy ludzie jak Monika i Elvis tak naprawdę nie umierają...
~Ewa Kwaszyńska
2022-01-04 12:03:58
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Bardzo smutny dzień ???? RIP
~Aga
2022-01-04 12:00:30
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 4
wspaniała...ciepła...pogodna...taką zapamiętam!
~Ala alisa
2022-01-04 11:56:19
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mona to cudowny człowiek. Pełen ciepła i serdecznosci dla drugiej osoby. Na pewno zdobędzie serca po drugiej stronie... Odpoczywaj kochana i sluchaj jak Elvis Ci śpiewa,, You never'll walk alone "
~Dorota
2022-01-04 11:47:38
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nie ma słów by wyrazić żal i smutek. Jej energia i optymizm zarażały co rano i nawet w najsmutniejszy dzień wywoływały uśmiech. Pamietam jak czytała Pepe i Melek na tropie w tym trudnym pandemicznym czasie i naprawdę podnosiło to nas duchu i rozbawiało co rano. Wyrazy najgłębszego współczucia dla Całej Redakcji, Rodziny i wszystkich Ramowiczów
~Teresa Elvis
2022-01-04 11:27:08
z adresu IP: (196.158.xxx.xxx)
Ocena: 0
RIP
~agura
2022-01-04 11:09:26
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pani Moniko, brak, brak, brak, wielki smutek za Pani glosem i energia....
~Wojtek
2022-01-04 11:06:34
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ogromna strata,pozostał piękny dorobek i pustka nie do wypełnienia.
~Mariusz
2022-01-04 11:04:23
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 1
Będzie jej brakować! RIP
~Kat
2022-01-04 11:03:03
z adresu IP: (208.127.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo smutna wiadomosc :( RIP Pani Moniko... x
~AdamS
2022-01-04 10:42:50
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 6
Bardzo, bardzo smutna wiadomość. Obu Rodzinom (domowej i radiowej) najszczersze wyrazy współczucia :( :( :(
~mewosh
2022-01-04 10:40:57
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
niesamowita osoba. wielki smutek:(
~WaSo
2022-01-04 10:38:07
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mońciu Droga! Musiałaś się tak spieszyć do tego Elvisa? Wielki żal...
~magda
2022-01-04 10:30:24
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
Od dawna nie słysząc jej głosu sprawdzałam na stronie radia czy nie ma jakiejś informacji, bo trudno mi było uwierzyć, że pożegnała się z ukochanym radiem. Takiego scenariusza jednak nie przewidziałam, że jednak się nim dzisiaj pożegnała, a my z nią. Słucham Radia RAM od pierwszego dnia i bardzo trudno mi było ostatnio rano kiedy nie słyszałam jej głosu. Myślałam jednak, że może jest na jakimś super egzotycznym urlopie. Teraz jest znacznie trudniej, bo wiemy jak daleko wyjechała i na jak długo... Wyrazy współczucia dla Wszystkich pracowników, musi Wam być niewymownie ciężko, bo słyszę jak radio dziś milczy po tej wiadomości...
~Bart
2022-01-04 10:14:11
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 6
Moniko, daj tam trochę porannej energii u góry.... Dziękuję!
~Ania
2022-01-04 10:12:43
z adresu IP: (91.240.xxx.xxx)
Ocena: 7
Bardzo smutny dzień dzisiaj:(
~Słuchaczka
2022-01-04 10:06:52
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo smutna wiadomość.
~Jola
2022-01-04 10:05:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
A poranki z Moniką Jaworską były takie piękne! Wielka strata. Współczuję wszystkim i sobie. ????
~Marcin GMW
2022-01-04 09:57:11
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 11
Straszna strata… Wspaniała osoba… Wyrazy współczucia dla Najbliższych…