Druga porażka w międzynarodowych zmaganiach szczypiornistek z Lubina

PP/PAP | Utworzono: 2022-01-16 18:55 | Zmodyfikowano: 2022-01-16 18:55

Początek meczu mógł wskazywać, że kibice w Lubinie obejrzą jednostronne widowisko, a zespół z Francji, który w zeszłym roku wygrał Ligę Europejską, łatwo sięgnie po zwycięstwo. Les Neptunes zupełnie zdominowały w pierwszych fragmentach Zagłębie i po niespełna 10 minutach prowadziły już 4:0. Niemoc w zdobywaniu goli przełamała dopiero Emilia Galińska i od tego momentu spotkanie było bardziej wyrównane. Prawdziwa pogoń Zagłębia rozpoczęła się jednak dopiero od stanu 5:11. Przez dziesięć minut podopieczne Bożeny Karkut dały sobie rzucić tylko dwa gole, a same w tym czasie zdobyły aż siedem i na przerwę schodziły przegrywając jedną bramką (12:13).

Druga połowa był już wyrównana od samego początku i długa trwała wymiana cios za cios. Na niewiele ponad trzy minuty przed końcem do siatki trafiła Karolina Kochaniak-Sala i zrobiło się 26:24 dla Zagłębia. Chwilę później zespół z Francji zmniejszył straty, a następnie wykorzystał grę w przewadze po wykluczeniu Kochaniak-Sali i ponownie był remis (26:26).

Do końca pozostawała niespełna minuta i piłkę miało Zagłębie. Brazylijka Patricia Machado Matielli popełniła jednak błąd i rywalki wyprowadziły atak, po którym równo z końcową syreną zdobyły zwycięskiego gola.

W zespole Les Neptunes w bramce przez większa część meczu stała Adrianna Płaczek. Polka na 38 rzutów wybroniła 13.

Kolejnym rywalem Zagłębia 22 stycznia będzie lider grupy B - niepokonany po 2 kolejkach niemiecki BBM Bietigheim.

Zagłębie Lubin - Les Neptunes de Nantes 26:27 (12:13)

Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż – Karolina Kochaniak-Sala 6, Kinga Jakubowska 5, Emilia Galińska 5, Aneta Łabuda 5, Patricia Machado Matielli 3, Jovana Milojevic 1, Kinga Grzyb 1, Adrianna Górna 0, Daria Miłek 0, Joanna Drabik 0, Daria Zawistowska 0.

Najwięcej bramek dla Les Neptunes: Mai Kragballe Nielsen 6, Carin Stromberg 5, Naemi Ardouin 3, Orlane Ahanda 3, Raissa Daoina 3.