Poznaliśmy łyżwiarskie nominacje na ZIO w Pekinie

PP/PAP | Utworzono: 2022-01-21 20:20

W reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie znalazło się 16 łyżwiarzy - 10 startujących na torze długim i sześcioro rywalizujących w short tracku. 

Nominacje olimpijskie otrzymali: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Zbigniew Bródka, Artur Janicki, Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek z łyżwiarstwa szybkiego oraz Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński z short tracku.

W ekipie są wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy czy zawodów Pucharu Świata.

Wśród kadrowiczów jest dwoje medalistów olimpijskich – złoty na 1500 metrów oraz brązowy w drużynami z igrzysk w Soczi Zbigniew Bródka, a także wicemistrzyni tych samych igrzysk w drużynie lubinianka Natalia Czerwonka.

Zawodnicy z kadry short tracku obecnie trenują na zgrupowaniu w Dreźnie, a łyżwiarze szybcy zakończyli obóz w Inzell i wrócili do Polski. W sobotę i niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim, które będą ostatnim przedolimpijskim startem kadrowiczów.

Początek najważniejszej zimowej imprezy czterolecia - 4 lutego.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.