Oszuści wciąż szukają nowych sposobów - teraz korzystają z BLIK-a

Beata Makowska, WK | Utworzono: 2022-01-31 06:43 | Zmodyfikowano: 2022-01-31 06:45
Oszuści wciąż szukają nowych sposobów - teraz korzystają z BLIK-a - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Oszuści nie próżnują i wymyślają coraz to nowsze metody na wyłudzanie pieniędzy. Ostatnio popularniejsza staje się metoda na BLIK-a, gdzie oszust podszywając się pod policjanta, przekonuje swoje ofiary o tym, że środki na ich koncie są zagrożone i w celu ich ochrony należy je wypłacić i ulokować na innym bezpiecznym koncie poprzez dokonywanie wypłat przy wykorzystaniu kodów BLIK. Tym sposobem pieniądze trafiają w ręce oszustów. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji apeluje, aby rozmawiać z naszymi seniorami i zawsze ich przestrzegać przed oszustami:

Pani Katarzyna z Oławy zapewnia , że sama zawsze uważa na to, komu otwiera drzwi. I zawsze jest w stałym kontakcie z wnuczką. Uważa że najczęściej to dobre serce starszych osób naraża ich na atak oszustów:

W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba przerwać połączenie i dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.