Areszt dla mężczyzny, który w Boguszowie-Gorcach młotkiem zaatakował policjantów

el | Utworzono: 2022-02-12 18:30 | Zmodyfikowano: 2022-02-13 00:44
A|A|A

fot. Policja

7 lutego mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Boguszowie-Gorcach poinformowali policję, że jeden z sąsiadów zachowuje się głośno i najprawdopodobniej w pokoju rąbie drewno. - Na miejscu policjanci zastali jednak zupełnie inną sytuację. Agresywny 30-latek demolował przy użyciu młotka ciesielskiego mieszkanie, a kiedy zauważył mundurowych jego agresja przeniosła się na samych policjantów – relacjonował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, podkom. Marcin Świeży.

Mężczyzna zaatakował policjantów młotkiem ciesielskim, a ci odpierając atak użyli broni palnej. Po obezwładnieniu agresora policjanci udzieli mu pomocy przedmedycznej i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. 30-latek trafił do szpitala.

Po kilku dniach od zdarzenia, po opuszczeniu szpitala, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie postawiono mu zarzut czynnej napaści na policjantów przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu 30-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama