Piłkarki ręczne Zagłębia z pierwszym punktem w Lidze Europejskiej

PP/PAP | Utworzono: 2022-02-13 21:00

Zagłębie musiało radzić sobie w niedzielę m.in. bez Kingi Jakubowskiej, Jovany Milojevic i Joanna Drabik. Pomimo dużego osłabienia zespół trenerki Bożeny Karkut nie przestraszył się zespołu z Rumunii i przez pełne 60 minut walczył jak równy z równym.

Początek spotkania lepszy miały mistrzynie Polski, które po trafieniu Darii Zawistowskiej prowadziły 4:2. Później role się odwróciły i to przyjezdne odskoczyły na dwa gole (10:8), ale i tak po pierwszej pół godzinie był remis 12:12. Druga połowa wyglądała tak samo, cały czas trwała wymiana ciosów i żadnej z ekip nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwa gole.

Kiedy na trzy minuty przed końcem Minaur odskoczył na 22:20, mogło się wydawać, że to koniec marzeń Zagłębia o choćby remisie. Wystarczyło jednak 30 sekund i było 22:22. Piłkę miały jednak Rumunki i po trafieniu Jeleny Lavko ponownie wyszły na prowadzenie.

Trenerka Zagłębia poprosiła o czas, ale efekt był odwrotny od oczekiwanego, bo po wznowieniu gry lubinianki straciły piłkę. Rumunki miały szansę przypieczętować wygraną, lecz nie wykorzystały okazji, a w odpowiedzi Adrianna Górna trafiła niemal równo z końcową syreną i spotkanie zakończyło się wynikiem 23:23.

W drugim meczu grupy B BBM Bietigheim wygrał z Les Neptunes de Nantes 32:29. Po pięciu seriach niemiecki zespół prowadzi z kompletem zwycięstw, Minaur jest drugi mając punkt przewagi nad Nantes, a Zagłębie czwarte z jednym oczkiem.

Na zakończenie fazy grupowej lubinianki zmierzą się na wyjeździe z Les Neptunes (20 lutego, godz. 14.00).

Zagłębie Lubin – Minaur Baia Mare 23:23 (12:12)

Zagłębie : Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż – Adrianna Górna 7, Patricia Machado Matielli 3, Daria Zawistowska 3, Aneta Labuda 3, Patrycja Noga 2, Karolina Kochaniak-Sala 2, Kinga Grzyb 2, Malwina Hartman 1.

Minaur: Enache, Pandzic – Lavko 6, Burlachenko 4, Severin 1, David, Cioca, Tanasie 1, Kerekes 1, De Souza, Laslo 6, Petrus 1, Zych, Tirle, Fujita 2, Polocoser 1.

MVP meczu: Adrianna Górna (Zagłębie).