Petro Jacenko ze Lwowa, Zona, Antygona, Opowieści z wielkich bloków, Kobietostan (RWKultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-03-02 22:00 | Zmodyfikowano: 2022-03-03 11:22
A|A|A

Pisarz Petro Jacenko, autor opublikowanych przez Wydawnictwo Warstwy powieści 'Saga lwowska' i 'Magnetyzm' prosto ze Lwowa:Tomasz Sikora z formacji Karbido, która wystąpi 12 marca na organizowanym we Wrocławiu, w Firleju, koncercie Solidarni z Ukrainą.

Andrzej Kosendiak, szef Narodowego Forum Muzyki, o piątkowym koncercie solidarności z Ukrainą:

 

Nasza aplikacja rejestrująca rozmowy wideo miała problemy z fonią, poniżej publikujemy  podcasty audio. Po nich filmy są filmy, które trzeba oglądać z podłączonym głośnikiem zewnętrznym lub słuchawkami.

Marta Streker i Ewa Mikuła przed premierą we Wrocławskim Teatrze Lalek. 'Opowieści z wielkich bloków' to spektakl, który zestawia dwa światy: Głuchych i słyszących. Główną rolę gra Dominika Kozłowska, aktorka niesłysząca. Stąd również prezentacje tłumaczone w całości na polski język migowy.

W Teatrze Akademii Sztuk Teatralnych dyplom lalkarzy. 'Zona' to autorski spektakl Marcina Bartnikowskiego, futurystyczno-technologiczna wizja życia w świecie wirtualnym, jak wynika z zapowiedzi artystów. W naszym studiu goście tuż przed generalną.

'Antygona' premierowo w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Polski debiut czeskiego reżysera Jakuba Čermaka w Sofoklesowej adaptacji Pauliny Dobosz. Współczesne podejście do antycznego arcydzieła.

Agnieszka Bresler z Kolektywu Kobietostan. W ramach działalności Strefy Kultury, w Impart Cafe, startuje nowy cykl. 8 marca znany nam już, znakomity i nagradzany 'Kobietostan. Chór na jedną aktorkę', a potem rewers 'Chłopaki - Prawo głosu'.

Do usłyszenia w DAB+, a także do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl!

Marta Streker, Ewa Mikuła:

Agnieszka Bresler:

Piotr Błędowski, Magdalena Jędrysiak, Błażej Modelski:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama