Lata starań przyniosły efekty - coraz bliżej przebudowy skrzyżowania DK35 w Komorowie

Bartosz Szarafin, MC | Utworzono: 2022-03-02 10:06 | Zmodyfikowano: 2022-03-02 10:06
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Na przystanki nie ma przejść dla pieszych, a włączenie do ruchu z Witoszowa, lub Komorowa w godzinach szczytu graniczy z cudem. Dochodziło tam też do wielu wypadków. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała tę inwestycję wraz z przebudową odcinka od Świebodzic, do Słotwiny. Jednak w międzyczasie plany częściowo zostały zmienione za sprawą koncepcji powstania trasy S5. -Rondo powstanie, zapewnia Magdalena Szumiata - rzeczniczka zarządcy drogi.

Prace mają się toczyć w latach 2022-2025. Na skrzyżowaniu powstanie cztero-wlotowe rondo. Będą też przejścia dla pieszych z oświetleniem i zatoki autobusowe. Obecnie poszukiwany jest korytarz przebiegu trasy z Sobótki do Bolkowa. Czy to oznacza, że zarządca nie będzie remontował dalszego - dziurawego - odcinka do skrzyżowania w Słotwinie? -Niekoniecznie, wyjaśnia nam Magdalena Szumiata - rzeczniczka GDDKiA.

Jak wskazuje Generalne Dyrekcja - budowa trasy ekspresowej również, ponieważ odciąży popularną trasę łączącą okoliczne miasta ze stolicą regionu. Planowana jest także kontynuacja remontu trasy na odcinku od Komorowa do Słotwiny.

Plany dotyczące przebudowy całego odcinka od Świebodzic do Słotwiny pokrzyżowała budowa trasy S5. Z uwagi na plan jej budowy, remont starej drogi został zawieszony. Jak argumentuje Generalna Dyrekcja - na drodze krajowej za sprawą S5 z Sobótki do Bolkowa - ruch znacząco się zmniejszy, przez co nie będzie wymagać dużych inwestycji.

Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama