Zbiórka pomocowa i koncert „Solidarni z Ukrainą” w Firleju

RW, GN | Utworzono: 2022-03-03 10:50 | Zmodyfikowano: 2022-03-03 10:51
Zbiórka pomocowa i koncert „Solidarni z Ukrainą” w Firleju - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Stajemy po stronie Ukraińców nie tylko dlatego, że są naszymi sąsiadami we Wrocławiu. Relacje naszych narodów nigdy nie były lepsze. Okażmy wsparcie.

Firlej zaprasza 12 marca o 18.00 na Koncert Solidarności, na którym wystąpią wrocławscy artyści z Polski i Ukrainy.

Link na wydarzenie na stronie oraz na Facebooku.

Zbiórka na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne organizowana przez Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we współpracy z Fundacja PTACH i innymi instytucjami oraz organizacjami, przygotowując się do koncertu Solidarni z Ukrainą 12 marca 2022, w oczekiwaniu na ewakuowanych mieszkańców Ukrainy, prowadzi zbiórkę funduszy na rzecz poszkodowanych wskutek wojny.

„Fundacja Ptach od 3 lat się zajmuje pomocą rodzinom poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie. Dzisiaj Rosja zaczęła ostrzał infrastruktury wielkich miast: Kijowa, Iwano-Frankiwska, Mykolaiwa, Charkowa. Atakuje również miasteczka i wsie według linii konfliktu na Donbasie. wiele osób straciło swoje domy. Wiele rodzin wyjeżdża do innych regionów Ukrainy. Pomocy teraz potrzebujemy dużo więcej".

Fundacja PTACH

71 1090 1522 0000 0001 4302 6251

Cel zbiorki - Pomoc poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie

Artyści

Kadabra Dyskety Kusaje [UA-PL]

To duet polsko-ukraińsko-elektroniczno lo-fi popowy, z super flecikiem i wieloma magicznymi melodiami ukrytymi w rękawie i zawiniętymi w listki ruty. Tworzą go Mariczka Mavko i Misza Szczepaniec.

Wymyrajuci Wydy (Вимираючі Види) [UA]

Nowy, niezależny i niepodległy ukraiński zespół, grający w stylu pop rock, którego teksty zatapiają najodważniejsze morskie statki i tworzą całe miasta, którego muzyka sprawia, że nawet twardziele zaczynają szlochać, którego uczestnikom nieraz przyszło ryzykować życiem w trakcie twórczych starać. Przyjdźcie i przekonajcie się - takich typów jest ilość znikoma, dlatego każdy ma tę samą diagnozę - Gatunek Zagrożony (Вимираючі Види).

Karbido [PL]

Zespół Karbido od 2005 roku współpracuje z ukraińskim pisarzem Jurijem Andruchowyczem, z w którym nagrali 5 płyt (Samogon, Cynamon, Absynt, Atlas Estremo, Litogrfie). Zespół używa języka teatralnego doświadczenia muzycznego, ilustracji muzycznej, radioplayów, wszystkich podstawowych gatunków muzyki popularnej, eksperymentów dźwiękowych, elektroakustyki, muzyki konkretnej, samplingu, nagrań terenowych, poezji, groteski, absurdu, prozy, fotografii i architekturę - w poszukiwaniu nowych ciekawych zjawisk. Najbardziej znanym projektem Karbido jest spektakl audio pt. Stolik – koncert grany na drewnianym, elektroakustycznym stole własnego autorstwa, z którym zespół zagrał ponad 500 koncertów w 30 krajach na 5 kontynentach.

Działanie społeczne

12 marca zapraszamy także na organizowane z biurem komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego spotkanie-debatę „Jak pomagać?". Organizujmy się i wspierajmy.

PARTNERZY

Fundacja Ukraina

https://fundacjaukraina.eu/

Fundacja Ptach

https://www.facebook.com/PTACH.WROCLAW/

Hermetyczny Garaż

https://www.facebook.com/hermeticgarage

Uniwersytet Wrocławski

http://www.uni.wroc.pl/

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

https://wcrs.wroclaw.pl/

Urząd Miasta Wrocław

https://www.wroclaw.pl/urzad

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.