Andżelika Wójcik tuż za podium mistrzostw świata

BT, PAP | Utworzono: 2022-03-04 21:21 | Zmodyfikowano: 2022-03-04 21:24

W dwudniowych zawodach Wójcik plasowała się cały czas w czołówce. W czwartek była trzecia na 500 m i piąta na 1000 m, a w piątek w drugich biegach na tych dystansach - druga i dziewiąta.

Na podium obok Leerdam stanęła jej rodaczka Femke Kok oraz Austriaczka Vanessa Herzog. W przeliczeniu na czas Polce do brązowego medalu zabrakło 2,22 s. Karolina Bosiek zajęła ósme miejsce, natomiast lubinianka Kaja Ziomek, która nie wystartowała w ostatnim biegu na 1000 m, została sklasyfikowana na 16. pozycji.

W rywalizacji mężczyzn Holendrzy również uzyskali dublet. Po najcenniejsze medale sięgnęli Krol i Kai Verbij, a najniższy stopień na podium zajął reprezentant gospodarzy Havard Holmefjord Lorentzen.
Piotr Michalski, czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Pekinie na 1000 m i piąty na 500 m, w Hamar lepiej wypadł na krótszym dystansie, zajmując dwukrotnie trzecią lokatę. Na dłuższym był 11. i 12., co przełożyło się na szóstą lokatę w klasyfikacji wieloboju sprinterskiego.

Damian Żurek zajął 11. miejsce, a Marek Kania - 20.

W sobotę i niedzielę panczeniści będą się ścigać w wieloboju: kobiety na 500, 1500, 3000 i 5000 m, a mężczyźni na 500, 1500, 5000 i 10000 m. Ponadto w sobotnim programie są sprinty drużynowe.

Mistrzostwa świata w Hamar są przedostatnim akordem sezonu 2021/22, który zakończą tydzień później finałowe zawody Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen.