Dzierżoniów: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie uchwały o rewitalizacji

Bartosz Szarafin, KM | Utworzono: 2022-03-16 19:15 | Zmodyfikowano: 2022-03-16 19:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

- Swoją opinię mogą wyrazić także przedsiębiorcy i organizacje społeczne, bowiem to na ich działaniach opierać będzie się przygotowywany program - mówi Rafał Pilśniak - rzecznik UM w Dzierżoniowie.

Konsultacje potrwają do 15 kwietnia. Jutro natomiast w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury planowane jest specjalne, otwarte spotkanie.

Władze Dzierżoniowa zachęcają mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych nad projektem uchwały o rewitalizacji. Miasto na podstawie danych statystycznych wyznaczyło tak zwany obszar zdegradowany. Miejsca, które wymagają interwencji. Jak rozwiązać występujące tam problemy? Odpowiedzi mają zostać zawarte w Gminnym Programie Rewitalizacji.

- mówi Rafał Pilśniak - rzecznik dzierżoniowskiego magistratu. Urzędnicy przypominają, że rewitalizacja to nie tylko inwestycje budowlane, bo takie przekonanie od lat utarło się w społeczeństwie. Rewitalizacja przewiduje przede wszystkim zmianę mentalności, a ewentualne inwestycje będą tylko wspomagającym narzędziem. Mając uchwałę, łatwiej będzie realizować inicjatywy społeczne

- dodaje Wiesława Krzymińska z Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie

Konsultacje ruszyły dziś i trwają do 15 kwietnia. Uwagi są zbierane w formie papierowej, oraz elektronicznej. Formularze można wypełnić w Biurze Obsługi Klienta Miasta. Jutro o 14.30 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, będzie można wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym w tradycyjnej formie. Przy tej okazji wysłuchać projektu uchwały i przedyskutować swoje uwagi. Uczestnicząc w konsultacjach, można mieć wpływ na przyszłość miasta - zachęcają włodarze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama