Za kilka dni w Wałbrzychu znów zmieni się organizacja ruchu w centrum

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2022-03-17 10:05 | Zmodyfikowano: 2022-03-17 10:05
A|A|A

fot. FB/Wałbrzych Moje Miasto

Od poniedziałku linia autobusowa nr 5 znów zamieni się w 50 i 51, a między dwoma przystankami w centrum, będzie trzeba zaliczyć spacer. - Zamknięcie jest spowodowane przygotowaniami do ułożenia asfaltu - mówi Andrzej Piękny z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Na przesiadkę pasażerowie będą mieli niecałe 10 minut. Tymczasowe przystanki od strony Starej Kopalni, będą ulokowane na Rondzie Wałbrzyskich Twórców. To jednak dopiero początek zmian w centrum. W kolejnym etapie - po 10 kwietnia - przyjdzie czas na ulicę Chrobrego, która zostanie zamknięta. Jest to konieczne m.in z uwagi na komplikacje, jakie napotkali budowlańcy. - To znana Lisia Sztolnia, która wymaga dodatkowych prac projektowych - tłumaczy Krzysztof Fila z wałbrzyskiego magistratu.

To kolejny taki problem w trakcie budowy obwodnicy. Poprzednio konieczne było wzmocnienie obudowy rzeki Pełcznicy w centrum. Na szczęście projekt rozwiązania chroniącego Lisią Sztolnię jest już praktycznie gotowy.

Prace na obwodnicy toczą się na wszystkich odcinkach. Nie powinny wystąpić już żadne niespodzianki i ukończenie inwestycji w tym roku jest jak najbardziej realne. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama