Finał przebudowy ul. 1 Maja w Wałbrzychu coraz bliżej

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2023-08-21 08:00 | Zmodyfikowano: 2023-08-21 08:00
Finał przebudowy ul. 1 Maja w Wałbrzychu coraz bliżej - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- Trwają prace wykończeniowe - przekonuje w Radiu Wrocław Krzysztof Szewczyk, dyrektor Zarządu Dróg.

- Liczymy, że w pierwszych dniach września ruch zostanie uruchomiony. Do końca września wszystkie proceduralne sprawy zamknięte i uznamy, że dzieło zostało zakończone, licząc, że niedalekiej przyszłości otworzymy ruch na całym przebiegu drogi sudeckiej.

W ramach inwestycji przebudowano ul. 1 Maja od skrzyżowania z II Armii do granic miasta. Wymieniono całą infrastrukturę podziemną, zbudowano nowe chodniki i drogi dla rowerów. W ciągu ulicy Zachodniej, do granicy miasta, wyburzono dawny wiadukt kolejowy, a drogę poszerzono. W ostatnich dniach ruszył kolejny etap remontu trasy. 

- Firma wykonuje ostatnie prace jeśli chodzi o uporządkowanie terenu i na pewnym odcinku już jest wykonana warstwa ścieralna, na pozostałym będzie kładziona. Liczymy, że w najbliższych dniach do końca września będziemy mieli już roboty asfaltowe zakończone. 

Umowę na inwestycję podpisano w 2019 r. Miała zakończyć się w wakacje ubiegłego roku. Wiele trudności przyniosły kwestie administracyjne, a później konieczność wymiany instalacji pod drogą i m.in gazociągi, wodociągi oraz energetyka. Obecnie przewiduje się, że we wrześniu kierowcy w tym miejscu będą mogli już podróżować bez wahadeł i pracujących budowlanych maszyn.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.