W weekend startuje nowy rozkład lotów z Wrocławia

Radio Wrocław/PP | Utworzono: 2022-03-25 19:45
W weekend startuje nowy rozkład lotów z Wrocławia  - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

27 marca w życie wchodzi letni rozkład lotów. Oznacza to, że wracają lubiane przez pasażerów wakacyjne kierunki, ale też pojawią się długo wyczekiwane nowości. Nowy sezon to 52 kierunki niskokosztowe, 21 czarterowych i 7 sieciowych.

Wiosną i latem możemy skorzystać z zterech nowych kierunków wprowadzonych przez przewoźników niskokosztowych: Sztokholm-Arlanda, Wenecja-Treviso, Turyn oraz Oslo-Gardermoen. Pierwsze trzy kierunki wprowadzają linie Ryanair, a ostatnią – Norwegian, nowy przewoźnik operujący z wrocławskiego lotniska. Turyn, Sztokholm-Arlanda oraz Oslo-Gardermoen pojawią się w rozkładzie lotów z Wrocławia po raz pierwszy w historii. Do Turynu polecimy już maju w każdy poniedziałek i piątek, zaś na lotnisko Sztokholm-Arlanda pierwszy samolot odleci już w najbliższy poniedziałek. Rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Do Oslo polecimy w poniedziałki i piątki, a do Wenecji-Treviso aż cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. – W letnich nowościach widać mocną skandynawską reprezentację. Sztokholm-Arlanda to największy port lotniczy Szwecji, a Oslo-Gardermoen, Norwegii. 

Połączenia niskokosztowe stanowią ponad połowę oferty wrocławskiego lotniska. W letnim rozkładzie znajdziemy przede wszystkim bogatą ofertę kierunków południowych, tj. Włochy – aż 9 połączeń (Bolonia, Mediolan-Bergamo, Neapol, Palermo, Piza, Rzym-Ciampino, Turyn, Wenecja-Treviso, Bari), Hiszpania – 5 połączeń (Lanzarote, Alicante, Palma, Malaga i Barcelona-Girona) oraz Grecja – 3 połączenia (Ateny, Chania, Korfu). Wśród innych typowo wakacyjnych kierunków są m.in. Malta, dwa miasta w Chorwacji – Zadar i Split, a także Podgorica (Czarnogóra), Burgas (Bułgaria), Pafos i Larnaka (oba na Cyprze) czy gruzińskie Kutaisi. Z Wrocławia na wakacje można wybrać się również popularnymi czarterami. W letnim rozkładzie jest aż 21 takich kierunków m.in. do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egiptu czy Tunezji. Nadchodzące miesiące to również dobra okazja, by skorzystać z połączeń linii Ryanair z Wrocławia do Gdańska oraz na lotnisko Olsztyn-Mazury.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.