Dziś mecz polskich szczypiornistek w Lubinie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-04-24 07:00

„Biało-Czerwone” w Lubinie zagrają po raz czwarty. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12, a we wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 wygrała z reprezentacją Włoch 40:13. Największym sukcesem było pokonanie silnej reprezentacji Serbii 6 czerwca 2019 roku 30:27.

Dla reprezentacji Polski spotkanie ze Szwajcarią będzie jednym z najważniejszych spotkań w ostatnim czasie. Stawką będą kolejne punkty w grupie eliminacyjnej Mistrzostwa Europy 2022, które odbędą się w dniach 4-20.11.2022 w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. W turnieju weźmie udział łącznie szesnaście zespołów. „Biało-Czerwone” już wcześniej zapewniły sobie udział w walce w turnieju głównym.

Co ciekawe z reprezentacją Szwajcarii Polska rozegrała siedem spotkań i wszystkie wygrała. „Biało-Czerwone” będą zdecydowanymi faworytkami meczu w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Kibice w akcji będą mogli zobaczyć czołowe polskie zawodniczki, w tym szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualnie w kadrze znajduje się aż sześć przedstawicielek dolnośląskiego klubu, w tym: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Górna, Aneta Łabuda, Emilia Galińska, Karolina Kochaniak – Sala i Daria Zawistowska. W kadrze jest też Barbara Zima z KPR-u Kobierzyce.

Cieszę się, że po raz kolejny kadra zaprezentuje się w Lubinie. Mam nadzieję, że kibice zapełnią halę i stworzą niezapomnianą atmosferę. Już nie raz pokazali, że możemy na nich liczyć i mam nadzieję, że i tym razem będą z nami – mówi Karolina Kochaniak-Sala, rozgrywająca Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

Spotkanie w hali RCS w Lubinie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.