Wygrana piłkarzy Miedzi, remis Chrobrego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2022-04-26 20:00

Po serii trzech meczów bez zwycięstwa lider rozgrywek 1. ligi Miedź Legnica wreszcie zdobył 3 punkty. Zespół prowadzony przez Wojciecha Łobodzińskiego wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Już w 28. minucie czerwoną kartką został ukarany Joao Oliveria, a rzut karny dla Miedzi wykorzystał Nemanja Miljusković.

Miedź grała w przewadze, ale Zagłębie w 87. minucie doprowadziło do remisu po rzucie karnym wykonanym przez Szymona Sobczaka. Na szczęście w 90. minucie Miedź odzyskała prowadzenie, a bramkę - także z rzutu karnego - strzelił Patryk Makuch.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Szymon Sobczak 87 (k) - Nemanja Mijusković 29 (k), Patryk Makuch 90 (k)

Miedź: Paweł Lenarcik - Jens Gammelby, Nemanja Mijusković (50' Ruben Hoogenhout), Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Maciej Śliwa, Maxime Dominguez, Damian Tront, Chuca (90' Szymon Matuszek), Bruno Garcia (75' Patryk Makuch) - Kamil Zapolnik.

W innym meczu Chrobry Głogów zremisował z Resovią 3:3. Goście prowadzili od 2. minuty po strzale Bartłomieja Eizencharta, ale Mikołaj Lebedyński w 5. minucie wykorzystał rzut karny, a w 15. podwyższył na 2:1 dla zespołu z Głogowa. Jednak dość szybko, bo w 24. minucie wyrównał Bartłomiej Wasiluk.

W drugiej połowie Chrobry ponownie wyszedł na prowadzenie po strzale w 64. minucie Michała Ilkowa-Gołąba, ale ostatni głos należał do Resovii. W 76. minucie wynik ustalił Paweł Wojciechowski.

Chrobry Głogów - Resovia 3:3 (2:2)

Mikołaj Lebedyński 5 (k), 15, Michał Ilków-Gołąb 64 - Bartłomiej Eizenchart 2, Bartłomiej Wasiluk 24, Paweł Wojciechowski 76

Chrobry: Rafał Leszczyński - Paweł Tupaj (46' Michał Ilków-Gołąb), Oliver Praznovsky, Michał Michalec, Marcel Ziemann - Mateusz Bochnak, Jaka Kolenc, Robert Mandrysz, Michał Rzuchowski (90' Tomasz Cywka), Dominik Piła (69' Dominik Dziąbek) - Mikołaj Lebedyński (90' Dennis van der Heijden).

Jutro Górnik Polkowice zagra z GKSem Jastrzębie.