Uniwersytet Medyczny organizuje bezpłatny kurs endoskopii

GN, PAP | Utworzono: 2022-05-06 14:18
Uniwersytet Medyczny organizuje bezpłatny kurs endoskopii - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

7. edycja „Intensywnego Praktycznego Kursu Chirurgii Endoskopowej u Dzieci”, organizowana w ramach projektu POWER „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu”, odbędzie się w dniach 10-12 czerwca – podał w piątek w komunikacie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Autorem kursu jest prof. Dariusz Patkowski, specjalista chirurgii i urologii dziecięcej, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prof. Patkowski, jak wskazano, jest także międzynarodowym ekspertem i wykładowcą w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci; wykłada i szkoli m.in. w ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Naukowiec jest także autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS – podano w komunikacie.

Kurs, który odbędzie się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, jest bezpłatny. Mogą w nim wziąć udział chirurdzy oraz urolodzy dziecięcy, a także specjaliści i rezydenci z dziedziny chirurgii z całej Polski. Rekrutacja na kurs trwa do 10 maja.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.