Takiej inwestycji nie było w Boguszowie-Gorcach od lat

Bartosz Szarafin, KM | Utworzono: 2022-05-11 15:34 | Zmodyfikowano: 2022-05-11 15:35
Takiej inwestycji nie było w Boguszowie-Gorcach od lat - Gmina Miasto Boguszów-Gorce
Gmina Miasto Boguszów-Gorce

Gmina planuje wznieść nowy budynek w ścisłym centrum. Zostaną do niego przeniesione Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna.

- Obecnie funkcjonują w warunkach znacznie odbiegających od standardów XXI wieku - uważa burmistrz Sylwia Dąbrowska:

Dotychczasowa siedziba Pomocy Społecznej boryka się m.in z wilgocią, z kolei w prężnie działającej OSP Boguszów - brakuje miejsca na nowy sprzęt, a z uwagi na rosnącą liczbę kobiet w straży, potrzebna jest m.in oddzielna szatnia czy sanitariaty.

Nowy budynek ma powstać w okolicy dotychczasowej siedziby Straży. Będzie miał 4 kondygnacje. Na dolnych swoje garaże i strażnicę będą mieli druhowie ze Straży, wyższe piętra, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami zostaną przeznaczone na nową siedzibę pracowników pomocy społecznej.

Obecnie nowa podwójna siedziba jest na etapie uzgodnień, planowania i projektowania. Gmina pozyskała ze środków rządowych ponad 3mln zł. Niestety już wiadomo, że to nie wystarczy. Gmina równolegle poszukuje dodatkowego finansowania. Urzędnicy liczą na nową perspektywę unijną.

- W projektowanym, czteropiętrowym budynku w centrum miasta zmieszczą się obydwie instytucje, a co najważniejsze będą nadal blisko mieszkańców - mówi Sylwia Dąbrowska - burmistrz Boguszowa-Gorc:

Inwestycja jest na etapie przygotowań. Miasto ma już zabezpieczone ponad 3mln zł pochodzących z rządowej dotacji. Gdy projekty będą gotowe, będzie można oszacować jak dużo jeszcze brakuje.

Na razie więc nie wiadomo kiedy ruszą dalsze prace. W międzyczasie omawiane są układy pomieszczeń, funkcje, a także kwestie uzgodnień z konserwatorem zabytków. Budynek ma bowiem stanąć w ścisłym centrum miasta. To pierwsza taka inwestycja od wielu lat.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.