Co powinna oferować dobra wypożyczalnia sprzętu budowlanego we Wrocławiu? Sprawdzamy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-03-08 11:57
Dodaj do Wykop.pl
Co powinna oferować dobra wypożyczalnia sprzętu budowlanego we Wrocławiu? Sprawdzamy! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Czym jest i jak działa wynajem urządzeń budowlanych?

Na początku warto rozprawić się z dość popularnym mitem: z usług takich firm mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby fizyczne, które na przykład remontują właśnie dom lub mieszkanie i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zakup takich drogich maszyn na własność jest po prostu nieopłacalny.

Właśnie w tym miejscu pojawia się firma, która świadczy takie usługi. W ustalonej z góry cenie, na określony w umowie między stronami czas, można szybko wypożyczyć np. wiertarkę, szlifierkę, ale i znacznie większe urządzenia, np. betoniarki czy zwyżki. Przykładem takiej firmy jest Drial – z ofertą tej wypożyczalni sprzętu budowlanego, która działa też we Wrocławiu, zaznajomisz się tutaj: https://www.drial.pl/wypozyczalnia-sprzetu-budowlanego-wroclaw/

W solidnych firmach znajdziesz takie urządzenia, jak:

 • pompy (do igłofiltrów, do ścieków, do brudnej wody, drenażowe, szlamowe, ciśnieniowe),
 • maszyny do prac ziemnych, w tym zagęszczarki, minikoparki, walce, wozidła),
 • podnośniki (masztowe, nożycowe, przegubowe),
 • agregaty i maszty oświetleniowe,
 • osuszacze, nagrzewnice, wentylatory,
 • kompresory, piaskarki, węże ciśnieniowe, młoty pneumatyczne,
 • myjki, zamiatarki, odkurzacze przemysłowe,
 • piły, bruzdownice, młoty udarowe, zaciskarki, przecinarki, wiertnice.


Jak wygląda wynajem narzędzi w praktyce?

Jeśli korzystasz z oferty solidnej, sprawdzonej firmy, to cały proces jest bardzo prosty. Najpierw kontaktujesz się z wynajmującym i ustalasz ogólne zasady wynajmu. W Drial możesz skorzystać z trzech różnych form:

 • formularza online,
 • kontaktu telefonicznego,
 • wizyty w jednym z kilkunastu punktów w całej Polsce.

Warto dokładnie zarysować, w jakim celu chcemy wynająć konkretne urządzenie, na przykład podnośnik. Zatrudnieni tam fachowcy z pewnością pomogą i zarekomendują najlepszy wariant. Być może myślałeś na przykład o podnośniku spalinowym, który miałby pracować w hali magazynowej?

To nie najlepszy pomysł. Spaliny mogłyby być niebezpieczne dla pracujących tam osób. Ale istnieje alternatywa – podnośniki i zwyżki wyposażone w napęd elektryczny. Fachowcy, którzy od wielu lat działają w tej branży, z pewnością zwrócą na wszystkie te kwestie uwagę i ułatwią Ci podjęcie decyzji.


Dostawa, gwarancja i bezproblemowe zdanie wynajętych maszyn

Po wytypowaniu konkretnego urządzenia lub urządzeń, za cały proces ich dostawy będzie odpowiadać firma wynajmująca. Nie musisz obawiać się o koszty spedycji lub wszystkie działania logistyczne, z jakimi wiąże się na przykład transport walca i kilku wozideł budowlanych – możesz skupić się na swoich zadaniach na budowie. 

Wreszcie, gdyby doszło do awarii, najmujący dostarczy w miejsce uszkodzonej maszyny inną: o takich samych lub zbliżonych parametrach technicznych. W ten sposób zdołasz wykonać wszystkie prace we wcześniej założonym terminie. Właśnie tak działają najlepsze wypożyczalnie, jak Drial.

Gdy zakończysz wszystkie prace, firma odbierze od Ciebie wynajęte maszyny. Jak widzisz, to prosty i niezwykle skuteczny sposób, by szybko skorzystać z nowoczesnych urządzeń, które z pewnością przydają się na niejednej budowie. Nie musisz też martwić się o ich dostępność. Duże firmy, które mają w kraju po kilkanaście przedstawicielstw, z pewnością szybko dowiozą wybrane pojazdy do Wrocławia z innych punktów – także tych, które znajdują się daleko od miasta.