Zamiast pięciu tygodni na szpitalnym oddziale... zestaw elektroniki podłączony do internetu

Andrzej Andrzejewski, MC | Utworzono: 2022-05-13 12:19 | Zmodyfikowano: 2022-05-13 12:19
Zamiast pięciu tygodni na szpitalnym oddziale... zestaw elektroniki podłączony do internetu - fot. gov.pl
fot. gov.pl

W Legnicy pacjenci po zawałach uczą się obsługi urządzeń umożliwiających stałą kontrolę organizmu, by mogli dochodzić do pełni sił w swoich domach. Krzysztof Szymczak, lekarz kierujący oddziałem rehabilitacji kardiologicznej podkreśla, że chodzi o niewielkie zestawy monitorujące organizm.

-Największą częścią tego urządzenia jest waga oraz smartfon, który za pośrednictwem sieci udostępnia dane na temat pacjenta, albo na temat jego ćwiczeń, służy do komunikacji z pacjentem on-line.

Urządzenia pozwalają nie tylko analizować proces rehabilitacji - w razie zagrożenia uruchamiają alarm i możliwe jest natychmiastowe wezwanie ekipy ratunkowej. Legnicki szpital - w ramach pilotażu - otrzymał pięć takich zestawów i roczny, bezpłatny dostęp do sieci umożliwiającej przesył danych. Chętnych do testów na legnickim oddziale kardiologii nie brakuje.

-Z pewnością jest dobry, dlatego że nie każdy ma 200 metrów żeby przyjść. Jedni dojeżdżają z wiosek, drudzy z drugiego końca Legnicy. Wiadomo, że jest to uciążliwe. Jakby mój organizm na to pozwalał, to na pewno by to usprawniło - pobytowo, czasowo...

Korzystanie z telerehabilitacji jest dla pacjentów bezpłatne.

Posłuchaj:

Część 1:

Część 2:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.