Krzysztof Gądek piłkarzem ręcznym Śląska Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-05-19 18:00

Pierwszym wzmocnieniem Śląska Wrocław jest Krzysztof Gądek, który w poprzednich sezonach był ważną postacią Wybrzeża Gdańsk.

Gądek jest wychowankiem UKS-u Krakowiak 85 Kraków, ale jeszcze w rozgrywkach młodzieżowych wzmocnił SPR Wybrzeże Gdańsk i ukończył nieistniejącą już Szkołę Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku. Bardzo dobra gra została zauważona nie tylko przez Wybrzeże Gdańsk, ale również młodzieżową reprezentację Polski. W późniejszych sezonach środkowy rozgrywający otrzymywał również powołania do kadry B.

Od sezonu 2017/2018 reprezentował on nieprzerwanie barwy Wybrzeża Gdańsk. W klubie z Gdańska rozegrał 89 spotkań, w których rzucił 84 bramki. Był ważną postacią swojego zespołu w defensywie, ale również w ataku. Podczas występów w Wybrzeżu miał on okazję występować m.in. z Pawłem Salaczem, więc z całą pewnością Śląsk Wrocław może liczyć na dobrą współpracę środkowego rozgrywającego z obrotowym.

To pierwszy transfer Śląska Wrocław przed sezonem 2022/2023. W następnych tygodniach będą odkrywane kolejne karty, jeśli chodzi o skład klubu przed kolejnym sezonem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.