Poniedziałkowa Muzyka w Radio Wrocław Kultura: Dni Afryki, Nowa Forma, Atol Atol Atol (wideo)

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2022-05-24 16:00 | Zmodyfikowano: 2022-05-24 16:00

 

We Wrocławiu trwają Dni Afryki (19-28 maja), cykliczna impreza przybliżająca różne aspekty kultury ludów żyjących na tym wielkim kontynencie. Za wydarzeniem stoi m.in. Tomek Murawski z Afrotuby.  W poniedziałkowej audycji opowiada, jak organizowanie Dni Afryki splata się z jego muzyczną pasją i poznawaniem tego lądu. 

 

 

Szukając nowych miejsc na kulturalnej mapie Dolnego Śląska warto zajrzeć do "Nowej Formy"  funkcjonującej przy Wołowskim Centrum Kultury. Klub muzyczny działa od miesiąca, ale sięga do wołowskich korzeni. Pewien czas temu to miasto - z racji licznych koncertów artystów sceny niezależnej - było dobrze znane miłośnikom punk i hard core'a z odległych zakątków Polski. O nowym klubie i jego programie opowiada jego pomysłodawca Kamil Adamusiak. 


"Koniec sosu tysiąca wysp" wygląda na tytuł surrealistycznej opowieści, a to płyta i to ze wszech miar zaskakująca, bo przygotowana przez nowy wrocławski zespół Atol Atol Atol. Radiowe studio odwiedzili Agata Horwat (głos, klawisze, perkusjonalia) oraz Artur Soszyński (perkusja) i uchylili rąbka tajemnicy. Na początek skupili się na debiutanckim koncercie we wrocławskim "Uczuleniu".

Do usłyszenia w DAB+, na aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.