Podcast Radia Wrocław Kultura: minimalizm znad morza i premierowe "Lody naturalne"

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2022-07-26 13:09 | Zmodyfikowano: 2022-07-26 13:48
Podcast Radia Wrocław Kultura: minimalizm znad morza i premierowe "Lody naturalne" - Francis Tuan
Francis Tuan

 

Noise rock poddany rygorowi minimalizmu i otwartości wynikającej z improwizacji - takie kompozycje przynosi "Suprematist", najnowsza płyta Columbus Duo. Pod tym szyldem Irek i Tomasz Swoboda, od ponad dwóch dekad, tworzą osobną i wymagającą muzykę. Choć bracia są znaczącymi postaciami sceny niezależnej i tworzą wierni jej etosowi, to jednak działają niejako na uboczu. Columbus Duo powstali w Gdańsku, związani są częściowo z Berlinem, lecz nam udało się porozmawiać z Irkiem Swobodą via Wrocław.  Zapytaliśmy go ingredienty columbusowej muzyki.

Na swoich płytach Columbus Duo sporo eksperymentują. Dokąd prowadzi ich minimalizm "Suprematista"?

Irek Swoboda wyjaśnia, czy ważne jest dla nich granie na żywo.

Co ma w planach Columbus Duo?

Sporo się dzieje u Francisa Tuana. Po wydaniu w 2020 roku "Let's pretend", wrocławski artysta pracuje nad kolejną płytą, którą zapowiada piosenka "Lody naturalne". W poniedziałkowe popołudnie (25 lipca) utwór miał u nas swoją radiową premierę.

Ostatnie miesiące to dla Fracisa Tuana koncertowe wojaże, z którymi wiąże się ciąg doświadczeń i ciekawych okołomuzycznych spostrzeżeń. 

29 lipca wrocławski artysta zagra we Wrocławiu na dawnym szpitalnym lądowisku dla helikopterów, nieopodal Żabiej Ścieżki. To szczególny koncert w ramach szczególnej społeczno-kulturalnej akcji "Co się dzieje ze szpitalem".

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.