Kończy się przebudowa przedszkola nr 90 przy ul. Zaporoskiej

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-05-27 11:56
Kończy się przebudowa przedszkola nr 90 przy ul. Zaporoskiej - fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

Do przedszkola nr 90 przy ul. Zaporoskiej 51 chodzi setka dzieci. Kiedy maluchy bawią się na zielonym podwórku, za drzewami mają widok na ogromny Sky Tower.

- Od czerwca 2021 roku trwa przebudowa i remont naszej placówki. W tym czasie udało się m.in. dostosować ją do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich powstał podjazd i ogólnodostępna toaleta - mówi Jolanta Piejko, dyrektor przedszkola nr 90.

Przebudowano główne wejście do budynku. Oprócz pochylni dla niepełnosprawnych powstały zewnętrzne schody i zadaszenia.

Ale to nie wszystkie zmiany. Podczas remontu utworzono także pokoje dla logopedy i psychologa, które są podzielone mobilną przegrodą. Takie rozwiązanie daje możliwość połączenia ich w jedno pomieszczenie – salkę terapeutyczną. Obok nich wydzielono pokój dla intendenta.

Dobudowano też fragment kuchni oraz magazyny: spożywczy i warzyw. Miejsce do wydawania jedzenia wyposażono w kuchnię elektryczną z czterema palnikami i piekarnikiem.

Na należącym do przedszkola terenie wokół głównego budynku postawiono stojaki na rowery i kosze do segregacji odpadów. Na zielonym podwórku, gdzie bawią się dzieci, posadzono 18 drzew, wśród nich jarzęby pospolite i lipy drobnolistne.

Całość prac o wartości 2,94 mln zł nadzorował Zarząd Inwestycji Miejskich. Koniec przebudowy zaplanowano na czerwiec br.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.