Sztuki wizualne w RWK 29/2022

Maciek Przestalski | Utworzono: 2022-07-20 11:14 | Zmodyfikowano: 2022-07-20 18:58
A|A|A

Fot. RWK


Do 3 października w Muzeum Współczesnym Wrocław potrwa wystawa "Zygmunt Rytka. Szkoła patrzenia", która pomyślana jest jako atlas różnorodnych strategii obserwacji i badania rzeczywistości zawartych w pracach artysty. Opowiedział o niej kurator Karol Hordziej.


 


Od 5 do 7 sierpnia w Sokołowsku odbędzie się pierwszy Plener Festiwal. Pomysłodawca wydarzenia Karol Krukowski znany także jako Karol o fotografii opowiedział o wydarzeniu powstałym z myślą o tych, którzy chcą lepiej rozumieć medium fotograficzne, w ramach którego odbędą się cztery wystawy, spotkania, oprowadzania, wykłady mistrzowskie, warsztaty i przegląd portfolio.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do 30 października w Muzeum Architektury oglądać można ekspozycję "Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza". Prezentowane są na niej projekty i realizacje krakowskiego architekta w najpełniejszy sposób obrazujące jego autorską filozofię twórczą i podejmowane przez niego zagadnienia: mieszkalnictwo, prefabrykację, poodwilżowy modernizm oraz postmodernizm, rozumiany w autorski sposób jako gra z geometrią i formą. Temat przybliżyła nam Joanna Majczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama