Leon Dervisaj siatkarzem Gwardii Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-26 18:00
Leon Dervisaj siatkarzem Gwardii Wrocław - fot. gwardiawroclaw.pl
fot. gwardiawroclaw.pl

Aktualny reprezentant Niemiec Leon Dervisaj zamyka skład Gwardii Wrocław. Rozgrywający do Wrocławia przenosi się z niemieckiego United Volleys Frankfurt.

Leon Dervisaj przygodę z siatkówką rozpoczynał w szwajcarskim Volley Schönenwerd, gdzie występował w latach 2011-2018 i w tym czasie sięgnął po wicemistrzostwo Szwajcarii i dwa brązowe medale rozgrywek. W sezonie 2018/2019 rozgrywający przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw reprezentował barwy TSV Herrsching, a w kolejnych latach doświadczenie zbierał jako zawodnik TV Rottenburg, z którym sięgnął po brązowy medal rozgrywek. Ponadto rozgrywający grał w SVG Lüneburg, a w sezonie 2020/2021 dołączył do drużyny z Frankfurtu, jednak po zakończeniu rozgrywek 2021/2022 przygoda niemieckiego rozgrywającego w zespole dobiegła końca.

W kolejnym sezonie Leon Dervisaj dołączy do Gwardii Wrocław, gdzie wraz z Dawidem Kuźmiczonkiem będzie stanowił o sile rozegrania. Gwardia to jeden z topowych klubów, który ma ambicje dojścia do PlusLigi. Miasto też jest bardzo piękne i ciekawe, a przede wszystkim gra w Polsce, kraju gdzie siatkówka nie jest sportem pobocznym, zawsze była moim marzeniem. Chcę stawać się lepszym zawodnikiem i każdego dnia dawać z siebie wszystko co mogę. Poziom polskiej siatkówki jest szalony – mówi Dervisaj, który obecnie trenuje z kadrą reprezentacji Niemiec.

Leon Dervisaj był brakującym ogniwem tej drużyny. Po zakończeniu współpracy z Lukasem Tichackiem przeanalizowaliśmy wiele kandydatur w miejsce pierwszego rozgrywającego naszej drużyny. Jest to niezwykle ważna pozycja, która ma ogromny wpływ na całokształt i styl gry, który będziemy prezentować. Mamy bardzo ofensywne skrzydła, graczy, którzy preferują szybką i kombinacyjną grę na siatce. Dlatego też postanowiliśmy zakontraktować aktualnego reprezentanta Niemiec, który właśnie z takimi graczami na boisku czuje się najlepiej. Osobiście uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, kontaktując do drużyny prawdziwych walczaków, głodnych sukcesu i gry na najwyższym poziomie – mówi o tym transferze prezes Gwardii Łukasz Tobys.

Dołączenie do zespołu reprezentanta Niemiec oficjalnie zamyka skład wrocławskiej Gwardii na sezon 2022/2023. Zespół jest ciekawie zbilansowany ponieważ mamy w swoich szeregach zawodników z dużym doświadczeniem pierwszoligowym jak i plusligowym, do tego dochodzi młodzież która fajnie się rozwija i dalej chce podnosić swoje umiejętności. W naszym zespole będzie jedyny obcokrajowiec reprezentant Niemiec, Leon Dervisaj, który mam nadzieję szybko się wkomponuje i będzie silnym punktem drużyny. Jeżeli chodzi o najmocniejsze strony zespołu to myślę że sztab i zawodnicy z którymi będę miał przyjemność pracować są super dobrani charakterologicznie. W związku z tym naszą silną stroną będzie waleczność, determinacja i zespołowość – mówi trener Dawid Murek.

Zespół przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 1 sierpnia, a pierwszy mecz sezonu planowany jest na 17 września.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.