Dziś poznamy zwycięskie filmy tegorocznych Nowych Horyzontów

Jan Pelczar, MC | Utworzono: 2022-07-30 08:20 | Zmodyfikowano: 2022-07-30 08:22
A|A|A

fot. mat. prasowe

Jurorzy i widzowie wybierali spośród dwunastu filmów. – Wiele tytułów odwoływało się do żywiołu wody – zauważyła dyrektorka artystyczna festiwalu Małgorzata Sadowska.

Czy to właśnie któryś z „filmów o wodzie” zdobędzie Grand Prix lub nagrodę publiczności wrocławskiego festiwalu? Przekonamy się podczas gali zamknięcia festiwalu, którą zaplanowano na 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Po ceremonii wręczenia nagród seans „The Silent Twins” – anglojęzycznego debiutu wrocławianki Agnieszki Smoczyńskiej. Film z oficjalnej selekcji tegorocznego Cannes formalnie jest bliski poprzednim dziełom autorki.

W naszym studiu festiwalowym Nowych Horyzontów Smoczyńska opowiedziała też pokrótce o historii tytułowych bliźniaczek.

Festiwalowe pokazy Silent Twins dziś w południe i po gali zaplanowanej na 19:00 oraz w niedzielę o 12:30. – To oparta na faktach historia czarnoskórych sióstr bliźniaczek, wychowywanych w Walii, które od momentu pójścia do szkoły przestały komunikować się ze światem – opowiadała autorka w naszym studiu festiwalowym

Festiwal w Kinie Nowe Horyzonty potrwa jeszcze w niedzielę. Przez kolejny tydzień wybrane filmy będzie można jeszcze oglądać online.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama