115 tysięcy widzów na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Ian Pelczar, mk | Utworzono: 2017-08-14 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-14 10:00

Kinomani wyjechali z Wrocławia. 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty zakończony.  W najbliższych miesiącach premiery ogólnopolskie będzie miało wiele filmów, które doczekały się owacji od festiwalowej publiczności. Na uznaną przez wielu krytyków za najlepszy film Nowych Horyzontów „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa trzeba będzie poczekać do lutego. 

Niecały rok będą czekać kinomani na kolejny festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty. Inauguracja 18. edycji 25 lipca 2018 roku. W planach między innymi retrospektywa Nicolasa Roega. I znów każdy będzie miał swoje własne Horyzonty:

W tym roku jednym z najmocniej dyskutowanych filmów było nagrodzone Złotą Palmą w Cannes „The Square” Rubena Ostlunda:                                                                    

Ogólnopolska premiera filmu szwedzkiego reżysera 15 września.

17. Nowe Horyzonty to sukces frekwencyjny, za sprawą sprzedanych około 115 tysięcy biletów. Z udanego debiutu cieszy się nowy dyrektor artystyczny, w poprzednich latach szef PR festiwalu, Marcin Pieńkowski:

zdj BTW Photographers

Jedna z selekcjonerek festiwalu, Małgorzata Sadowska, była pod wrażeniem spotkań z twórcami pokazywanych filmów. Podobnie jak Marcin cieszyła się również z werdyktu jurorów:

Nagrodzony Grand Prix festiwalu „Western” prawdopdoobnie trafi do dystrybucji w polskich kinach za sprawą Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. W listopadzie będzie go można zobaczyć podczas Dni Filmowych LUX, gdy prezentowani są finaliści nagrody filmowej Parlamentu Europejskiego. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.