Nieudana domowa inauguracja piłkarzy legnickiej Miedzi

PP/media klubowe | Utworzono: 2022-07-30 22:20
Nieudana domowa inauguracja piłkarzy legnickiej Miedzi - fot. miedzlegnica.eu

Legniczanie rozpoczęli z animuszem. Już w 2. minucie z lewej strony uderzał Hubert Matynia, ale posłał futbolówkę obok bramki. Później spotkanie się wyrównało. W 20. minucie z prawej strony groźnie strzelał Miłosz Szczepański, ale Paweł Lenarcik był na posterunku. Emocje zaczęły się chwilę później. Najpierw Adam Zrelak z bliskiej odległości zamienił na bramkę dogranie z lewej strony pola karnego. Za chwilę pięknym strzałem w długi róg wyrównał Angelo Henriquez. Oba zespoły miały swoje kolejne okazje. W 41. minucie mocno uderzył Carlos Julio Martinez Riva, ale Adrian Lis nie dał się zaskoczyć.

Mijała godzina gry, gdy Konrad Matuszewski dośrodkował z lewej strony, a Maciej Żurawski strzałem głową wyprowadził gości na ponowne prowadzenie. Sztab szkoleniowy Miedzi zareagował zmianami. W 77. minucie wyraźnie niecelnie uderzył Jeronimo Cacciabue. Natomiast 7 minut później obok bramki główkował Kamil Zapolnik. Piłkarze Miedzi próbowali zagrozić bramce Warty, ale poznaniacy byli dobrze zorganizowani w defensywie. Dobrze w bramce spisywał się też Adrian Lis, który nie pozwolił się pokonać po raz drugi.

Miedź Legnica – Warta Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Adam Zrelak (22), 1:1 Angelo Henriquez (23), 1:2 Maciej Żurawski (60-głową).

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Carlos Martinez, Nemanja Mijuskovic, Jon Aurtenetxe, Hubert Matynia – Jens Gammelby (73. Kamil Zapolnik), Jerenimo Cacciabue, Chuca, Maxime Dominguez (81. Michał Kostka), Olaf Kobacki (68. Luciano Narsingh) – Angelo Henriquez (73. Koldo Obieta).

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Robert Ivanov, Dawid Szymonowicz, Dimitris Stavropoulos, Konrad Matuszewski (81. Kajetan Szmyt) - Miłosz Szczepański (70. Kamil Kościelny), Maciej Żurawski (63. Miguel Luis), Jakub Kiełb (81. Wiktor Pleśnierowicz), Michał Kopczyński – Adam Zrelak.

Żółte kartki – Miedź Legnica: Jens Gammelby, Carlos Martinez, Maxime Dominguez; Warta Poznań: Dimitris Stavropoulos, Wiktor Pleśnierowicz.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: około 4 500.