Dolny Śląsk turystycznym hitem wakacji. Tylko w KPN-ie pojawia się 9 tysięcy osób dziennie

Aleksander Ogrodnik, el | Utworzono: 2022-08-14 14:56 | Zmodyfikowano: 2022-08-14 15:02
Dolny Śląsk turystycznym hitem wakacji. Tylko w KPN-ie pojawia się 9 tysięcy osób dziennie - zdjęcie ilustracyjne/ bip.kpnmab.pl
zdjęcie ilustracyjne/ bip.kpnmab.pl

Potwierdzają to liczby turystów, którzy chętnie odwiedzają największe atrakcje naszego regionu, jak na przykład Karkonoski Park Narodowy. - Z naszych statystyk wynika, że w połowie, czy na koniec lipca ta liczba turystów oscylowała mniej więcej w liczbie 250 tysięcy osób, ponad 8-9 tysięcy osób dziennie, średnio - podaje Monika Rusztecka-Rodziewicz z Karkonoskiego Parku Narodowego:

Dolny Śląsk to jednak nie tylko góry, ale także i wody Zalewu Mietkowskiego, który również cieszy się ogromną popularnością tego lata. - Rzeczywiście, nasz ośrodek cieszy się dużym zainteresowaniem, dużą popularnością, bo w weekendy, od piątku do niedzieli, mamy po kilka tysięcy mieszkańców z powiatu wrocławskiego, Wrocławia, ale i wiele osób z tablicami rejestracyjnymi z całej Polski - wylicza Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego:

W minionym tygodniu Dolny Śląsk wyróżniony zostały przez firmę Google trzema "Złotymi pinezkami" dla najchętniej odwiedzanych i najlepiej ocenianych atrakcji. - W tym roku przyznaliśmy piętnaście statuetek, po pięć dla parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody. W województwie dolnośląskim statuetkę otrzymały Karkonoski Park Narodowy, Ślężański Park Krajobrazowy oraz rezerwat przyrody "Wodospad Wilczki" - przypomina Elżbieta Różalska z Google Polska.

Do końca wakacji pozostało niewiele ponad dwa tygodnie, parki narodowe oraz krajobrazowe apelują, aby w tym szczytowym okresie nie zbaczać z tras, a przede wszystkim zachować ostrożność w kontaktach z ogniem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.