Za nami rekordowe wakacje w Karkonoszach
fot. Radek Bugajski
Pełne ręce pracy mieli także ratownicy Karkonoskiej grupy GOPR. W lipcu i w sierpniu musieli interweniować ponad 200 razy - mówi naczelnik Adam Tkocz.

- Ratowaliśmy 242 osoby - te liczby są rekordowe. Na szczęście nie było dużo poważnych wypadków, przez ten okres były tylko 3 ofiary śmiertelne. Większość wypadków dotyczyła prostych urazów rąk i nóg.

Przy tak dużej ilości turystów panował także duży ruch na drogach powiatu karkonoskiego. Jeleniogórscy policjanci odnotowali 12 wypadków - w tym jeden śmiertelny. Zatrzymali 64 kierujących po spożyciu alkoholu, a 550 kierowców otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości.
Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz
regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Janek
2024-09-02 08:56:07 z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Odpowiedz
Przecież jeszcze w lipcu ot był najgorszy sezon od ponad dwóch lat. Czy wy się możecie zdecydować większość tych odwiedzin była maks na 1-2 dni a nie jak wcześniej na tydzień. Ludzie nie mają szmalu jadą w góry i wracają.
zgłoś do moderacji
Zobacz także
Popularne
Reklama
Polecamy


