KPR drugi, a Zagłębie trzecie podczas Memoriału Henryka Kruglińskiego

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-08-21 21:31
KPR drugi, a Zagłębie trzecie podczas Memoriału Henryka Kruglińskiego - fot. zaglebie.lubin.pl

KPR Gminy Kobierzyce w finale 25. Memoriału Henryka Kruglińskiego uległ niemieckiemu Thüringer HC, przegrywając 22-32. To dało Kobierkom drugie miejsce w całym turnieju.

Kobierzyczanki rozpoczęły od kilku błędów w obronie, a to w połączeniu ze słabszą skutecznością w ofensywie pozwoliło rywalkom na objęcie prowadzenia (2-7 w 9′). Niemki kontrolowały sytuację na boisku w zasadzie przez całą pierwszą połowę. Największe problemy Kobierkom sprawiała Sonya Frey. Austriaczka nie tylko rozporowadzała piłki, ale i sama kończyła akcje (5-10 w 17′). Ostatecznie po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 9-20.

Po zmianie stron podopieczne Edyty Majdzińskiej zdobyły kilka bramek z rzędu. Duży w tym udział miały interwencje Beata Kowalczyk – przeciwniczki kilkukrotnie musiały uznać wyższość bramkarki Kobierek (17-23 w 40′). Spory wkład w zmniejszanie strat miały także Mariola Wiertelak oraz Aleksandra Tomczyk, których indywidualne akcje pozwoliły KPR-owi zbliżyć się na cztery trafienia (20-24 w 46′). Końcówka spotkania należała jednak do zawodniczek Thüringer HC – zespół z Bundesligi znacznie przyspieszył grę i dorzucił kilka trafień. Ostatecznie zwyciężył 32-22, wyprzedzając Kobierki w klasyfikacji końcowej.

KPR Gminy Kobierzyce – Thuringer HC 22-32 (9-20)

Kobierki:
Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 5, Buklarewicz, Janas 2, Wiertelak 4, Kozioł, Domagalska 1 , Ivanović, Cygan 1, Despodovska 4, Shupyk 2, Wicik 1, Macedo .

Thuringer:
Roth, Schott – Kuske, Lundgreen 4, Frey 4, Hendriske, Tanabe 4, Hilby 1, Ronningen 2, Matthis, Niederweiser 2, Stockschlander 2, Lott 2, Buttner, Kupke, Reichert, Rode.

------

W meczu o trzecie miejsce Baia Mare zaczęło od szybkiego 2:0, ale trzy kolejne bramki były autorstwa Miedziowych. Mistrzynie Polski szybko odskoczyły rywalkom i powiększały swoją przewagę, która wynosiła około trzech trafień. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13, co zwiastowało emocje w drugiej części spotkania. Tak też było. Obie drużyny walczyły do końca o zwycięstwo, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, a o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski.

MKS Zagłębie Lubin - Minaur Baia Mare 23:23 (16:13) k. 11:10

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda 3, Pankowska, Kocińska, Grzyb 3, Sustkova 2, Górna 3, Drabik 5, Galińska 3, Bujnochova, Michalak 3, Kochaniak-Sala, Matieli 1, Milojević.

Minaur: Enache – Ujkić , Vukajlović 3, Tanasie, Kerekes 4, Alves , Tudor 2, Popescu, Tirle 2, Cavlović 1, Cazanga 7, Terciu 2, Pandzić, Urgan, Miticius 2, Popa .