Zagłębie lepsze od KPR-u w derbach szczypiornistek

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-15 22:12
Zagłębie lepsze od KPR-u w derbach szczypiornistek - fot. zaglebie.lubin.pl

Ostatni ligowy mecz KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrało… 7 maja 2022. Od tego momentu na podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie było mocnych. Lubinianki wygrywają mecz za meczem i dopisują do swojego dorobku kolejne punkty. Znakomita seria pozwoliła Miedziowym zdobyć kolejne mistrzowskie tytuły i stać się jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce.

Dzisiejszy mecz tylko potwierdził dominacje KGHM MKS Zagłębia Lubin. Co prawda KPR Kobierzyce zaliczył dobre dwadzieścia minut, ale to nie wystarczyło na znakomicie dysponowane lubinianki. Mistrzynie Polski zaczęły budować swoją przewagę jeszcze w końcówce pierwszej połowy. Znakomita seria pod koniec tej części spotkania sprawiła, że Miedziowe do szatni schodziły prowadząc różnicą czterech bramek.

W drugiej połowie oglądaliśmy już prawdziwą dominację KGHM MKS Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej grały jeszcze lepiej niż w końcówce pierwszej odsłony. Twarda obrona, skuteczne ataki oraz efektowne akcje. Lubinianki bezlitośnie wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek, dzięki czemu szybko zbliżały się do dziesięciobramkowej przewagi. Potem różnica jeszcze wzrosła i KPR przegrał to spotkanie 24:37.

KPR Kobierzyce – KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:37 (13:17)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Cygan 6, Drażyk 5, Despodovska 4, Buklarewicz 3, Janas 2, Ważna 2, Wiertelak 1, Domagalska 1, Melekestseva, Kucharska, Smolinh, Kozioł, Kocińska.

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Kochaniak-Sala 7, Grzyb 6, Górna 5, Bujnochova 4, Przywara 3, Drabik 3, Jureńczyk 2, Matieli 2, Zych 1, Promis 1, Michalak 1, Milojević 1, Szarkova 1, Pankowska.