Rozpoczyna się 58. festiwal Jazz nad Odrą

GN, PAP | Utworzono: 2022-09-14 11:04
A|A|A

fot. mat. prasowe

W środę wieczorem w Teatrze Muzycznym Capitol festiwal rozpocznie koncert zespołu Marek Kądziela Jazz Ensamble. Po nim wystąpi saksofonista Immanuel Wilkins Quartet i zagra kompozycje z najnowszego krążka, który wydał w tym roku, a jest to jego drugi album zatytułowany „The 7th Hand”.

Podczas festiwalu wystąpi też Jeremy Pelt, jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu. Jego koncert będzie jednocześnie polską premierą ostatniego wydawnictwa „Jeremy Pelt – Soundtrack”. W programie znalazł się też koncert Christiana Scotta, znanego także jako Chief Xian aTunde Adjuah – trębacza, multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta.

Na festiwalu pojawi także plejada polskich muzyków. Artur Dutkiewicz Trio zaprezentuje płytę „Comets Sing”, Michał Barański zagra album „Masovian Mantra”, a Bartek Pernal Sextet przedstawi repertuar z krążka „Into the Wild”. Podczas finału publiczność wysłucha natomiast koncertu Piotr Wojtasik Quintet z gościem specjalnym – Anną Marią Jopek.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest konkurs na Indywidualność Jazzową Roku. Młodzi muzycy konkurować będą o Grand Prix w wysokości 25 tys. zł ufundowane przez prezydenta Wrocławia i statuetkę Rybotrąbki. Od tego roku konkurs będzie nosił imię Wojtka Siwka. W ten sposób organizatorzy Jazzu nad Odrą chcieli uhonorować współtwórcę festiwalu, prezesa Fundacji Jazz nad Odrą, a w ostatnich latach także członka Rady Artystycznej, który zmarł 25 czerwca 2022 roku.

Tegoroczny festiwal zagości w przestrzeniach Teatru Muzycznego Capitol oraz Vertigo Jazz Club & Restaurant.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama