Gwiazdo świeć, kolędo leć! Zobacz jak się bawiliśmy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-01-06 11:45 | Zmodyfikowano: 2023-01-06 20:07
Gwiazdo świeć, kolędo leć! Zobacz jak się bawiliśmy!  - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wybraliśmy się w muzyczną podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Był to świąteczny koncert pełen radości, optymizmu, w którym każdy na sali znalazł dla siebie nutkę refleksji.

Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bracia patrzcie jeno", czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" usłyszeliśmy także autorskie kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla.

Zobacz jak się bawiliśmy! 

Projekt „Gwiazdo świeć, kolędo leć" ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Początkowo (od 1987 roku) był to program telewizyjny, w którym kolędy śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. W 1990 roku powstała wersja estradowa programu z kolędami tradycyjnymi. Po śmierci Zauchy (1991 r.) ustalił się stały skład wykonawców i w takiej formie wraz z zapraszanymi artystami, grupa koncertuje do dziś.

 

Reklama
Zdjęcia
Gwiazdo świeć, kolędo leć! Zobacz jak się bawiliśmy!  - 4
Gwiazdo świeć, kolędo leć! Zobacz jak się bawiliśmy!  - 5
Gwiazdo świeć, kolędo leć! Zobacz jak się bawiliśmy!  - 6
Gwiazdo świeć, kolędo leć! Zobacz jak się bawiliśmy!  - 7

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.