Wałbrzych upamiętnił Kazimierza Starościaka

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2022-09-28 06:59 | Zmodyfikowano: 2022-09-28 07:01
Wałbrzych upamiętnił Kazimierza Starościaka  - fot: Bartosz Szarafin
fot: Bartosz Szarafin

W Wałbrzychu u zbiegu ulic Słowackiego, Drohobyckiej i Limanowskiego - powstał niewielki plac z zielenią oraz ławeczką, którą wyróżnia pamiątkowa tablica. Miejsce poświęcono Kazimierzowi Starościakowi - wałbrzyskiemu artyście plastykowi, który zmarł nagle w 2013r. Warto aby mieszkańcy interesowali się lokalnymi artystami i ich dokonaniami - mówi pomysłodawca placu - Ryszard Błażnik:

W 2013r., ceniony plastyk zmarł niespodziewanie u zbiegu ulic Słowackiego, Drohobyckiej i Limanowskiego. Dziś w tym miejscu o jego zasługach przypomina ławeczka z pamiątkową tablicą. Kazimierz Starościak kochał to miasto, mimo iż pochodził z okolic Sanoka - wspomina Radiu Wrocław córka artysty - Agnieszka Starościak:

Kazimierz Starościak uprawiał malarstwo i rysunek. W latach 1965-80 brał udział w wystawach środowisk artystów plastyków regionu wałbrzyskiego i wrocławskiego. Zorganizował osiem wystaw indywidualnych malarstwa i rysunku. Za swoją działalność artystyczną otrzymał szereg nagród, m.in. w konkursie "O złotą lampkę górniczą".


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.