Czas na premierę w Operze Wrocławskiej, wkrótce zadebiutują "Manekiny"

Ewa Zając, AO | Utworzono: 2024-02-17 07:43 | Zmodyfikowano: 2024-02-17 07:46
Czas na premierę w Operze Wrocławskiej, wkrótce zadebiutują "Manekiny"  - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

- Będą to "Manekiny” Zbigniewa Rudzińskiego według prozy Brunona Schulza, spektakl z ciekawą historią - mówi Mirosława Adamczak, rzeczniczka opery:

"Wytrwali i dojrzali bywalcy opery mogą jeszcze pamiętać prapremierę, która miała miejsce w 81 roku. Utwór wtedy bardzo głośny, awangardowy, wywołujący kontrowersje. Ale tez znakomicie przyjęty przez publiczność, grany był we Wrocławiu ponad 80 razy, a w Warszawie nie schodził z afisza przez dwie dekady."

Premiera "Manekinów" na scenie Opery Wrocławskiej już 1 marca, natomiast 25 lutego spektakl pokazany zostanie przedpremierowo w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. To pierwsza z dwóch premier operowych, które zostały zapowiedziane na drugą połowę sezonu artystycznego 2023/2024.

- Powracają również tytuły dawno niewidziane na scenie teatru przy Świdnickiej, już z ten weekend melomani zobaczą „Łucję z Lammermooru” Donizettiego - dodaje Mirosława Adamczak:

"Opera tragiczna, rozgrywa się na początku 18 wieku. Dwa zwaśnione rody kobieta zmuszona wbrew swojej woli i oczywiście wbrew jej sercu do poślubienia niekochanego przez nią mężczyzny. I w tej rolę Łucji z Lammermooru po raz pierwszy wciela się nasza solistka Maria Rozynek."

„Łucję z Lammermooru” będzie można zobaczyć w sobotę (17.02) o godzinie 19 i w niedzielę (18.02) o 18, spektakl ponownie powróci na scenę Opery Wrocławskiej w kwietniu.

 

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Hahaha2024-02-18 10:33:27 z adresu IP: (2a02:a317:e337:cd00:cc3f:x:x:x)
Mamy nadzieję, że Krzysztof Maj, stwórca Opery Wrocławskiej, został obsadzony w roli głównej. Lubi przemawiać, tęskni za lataniem, kocha operę, wszystko się zgadza