Samorządowcy z całej Polski protestują w Warszawie. Nie chcą ciemności dla swoich mieszkańców

BT, mat. prasowe/PAP | Utworzono: 2022-10-07 20:18
A|A|A

fot. mat. prasowe

 – Stajemy w obronie naszych mieszkańców i nie pozwolimy na obniżenie jakości ich życia. Domagamy się realnej ceny prądu dla mieszkańców i przedsiębiorców, aby nie musieć wyłączać światła, ogrzewania czy zwalniać ludzi - mówi Jacek Karnowski, prezes Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, prezydent Sopotu. - Zabrali nam sanepidy i wybuchła pandemia - zwrócili się do nas o pomoc. Próbowali scentralizować pomoc dla uchodźców z Ukrainy – ostatecznie to samorządcy z mieszkańcami swoim miast i NGOsami pomagali w kryzysie. Czy Polska ma być zcentralizowanym krajem zarządzanym z wilii na Żoliborzu? Jedno co ten rząd potrafi to nas straszyć. Straszy minister Czarnek, Ziobro, Kaczyński, a teraz Sasin. Od tego cieplej w naszych domach nie będzie. Możecie jednak coś rozpalić. Możecie rozpalić olbrzymi opór obywateli, który was zmiecie z tej sceny politycznej za rok! – mówił prezydent Sopotu podczas protestu.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia: - Chciałbym poprosić polski rząd o dwie rzeczy. Po pierwsze: przestańcie nas straszyć komisarzami ilekroć interweniujemy w imieniu naszych mieszkańców. Jesteśmy tu w ich imieniu i to oni zdecydują o tym, kiedy zakończymy służbę dla naszych małych ojczyzn. Druga prośba: pozwólcie nam wypełniać mandat samorządowca. Jesteśmy po to, aby służyć, a nie by się nami wysługiwano. Służyliśmy w czasie pandemii, w kryzysie uchodźczym, będziemy także teraz z naszymi mieszkańcami. Proszę się nami nie wysługiwać. Apelujemy o partnerstwo i poważne traktowanie.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker ocenił na briefingu prasowym że piątkowy protest samorządowców był polityczny, podnoszono na nim postulaty "związane ze zmianą władzy, antyrządowe", a on przebywając w siedzibie kancelarii premiera nie doczekał się żadnej petycji, czy listu zwierającego "jakieś punkty, które są propozycją rozwiązania sytuacji". Zaznaczył, że w środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu podczas którego "będą przedstawione rozwiązania dotyczące przede wszystkim dystrybucji węgla".

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~gornik
2022-10-09 14:45:27
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -16
Opozycja "klaunow",z "Niemieckiego Cyrku" ,tylko umi narzekać i uderzać ,w rząd... A ich wspólny program to , odsunąć Pis od władzy... I na tym się, on kończy Bo reszta to tylko, puste obietnice i hasła... Ta grupa "obcych dywersantow" ,nic nie zrobi dla ludzi i taniego węgla, u nich nie będzie Bo nie mają, magazynów ? ,kasy i przede wszystkim chęci, do zrobienia czegoś innego dla Polaków ... Bo tylko mają robić zadymy i obwiniać rząd Według wytycznych sponsorów, za Odry... Sutryk do roboty nierobie !
~Rumcajs
2022-10-08 23:51:00
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -16
Precz z obcą totalną, opozycja w Polsce !!! Wypad z Polski, jak wam źle kolaboranci!!!
~bolek
2022-10-08 23:48:07
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -15
Dziwne że nie było, flag naszego zachodniego sąsiada...? Wszak on sponsoruje ,to całe lewackie towarzystwo i ich protesty... Jedni pracują dla Polski A inni protestują i robią zadymy ,dla tych za Odry !
~koto
2022-10-08 23:42:46
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -20
Nie cała Polska ! Tylko zdrajcy z opozycji ! Przede wszystkim samorządowcy, z PO ! Wspomagani przez KOD ,polityków z opozycji i resztę, tego "obcego syfu" ...! To nie Polacy ,tylko agentura...! Walić ich !
~Wrocławianin
2022-10-08 21:44:08
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -18
Miernoty robią sobie wycieczki do miasta a w dziesiątkach gmin samorządy wzięły się za dystrybucję węgla. W Stalowej Woli, Otwocku, Świnoujściu bardzo dobrej jakości węgla po dobrej cenie można kupić ile się tylko chce. Dla Sutryków i innych miernot to za trudne, bo takie Sutryki niczego poza przepraszaniem Niemców za to, że Polska żyje nie potrafią.
~pankracy
2022-10-08 20:08:29
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -14
Jak Wrocław, osiągnie "DNO"... To wiecie ,do kogo się zgłosić...
~antek
2022-10-08 20:02:09
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -16
Sutryk zamiast sponsorowac, swoje wycieczki z naszych podatków To przeznacz ta kasę, na zakup węgla dla składów, w Wrocławiu "nierobie"!!!
~zorro
2022-10-08 18:57:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -18
Sutryk dostał fuche ,trzymanie flagi ha,ha,ha... Ciekawe za ,jaką stawkę ? Bo to podatnicy z Wrocławia , są "Sponsorami" tej wycieczki... Jednak Wrocław, to bogate miasto... Skoro Sutryk trwoni kasę, na swoje wycieczki... Wygląda to tak Jakby Sutryk kłamał, że miasto ma deficyt budżetowy...?
~Boss
2022-10-08 17:16:31
z adresu IP: (2a00:f41:7039:7adb:1ff6:x:x:x)
Ocena: -19
Jeśli samorząd będzie chciał, żeby mieszkańcy mieli węgiel i to tańszy od tego na prywatnych składach to pozytywnie odpowie na propozycję rządu. Dla chcącego nic trudnego. Nie miejmy złudzeń - działacze totalnej opozycji na posadach w samorządzie nie zaangażują się. Usta pełne okrągłych słów o samorządności i wspólnocie, a w praktyce egoistyczny, polityczny interes. Kurtyna idzie do góry - sprawa zaangażowania się w dystrybucję węgla pokaże kto jest samorządowcem dbającym o mieszkańców, a kto wykorzystuje samorząd do walki z rządem.
~Zuzanna
2022-10-08 15:24:00
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -21
Najpierw krzyczeli, żeby zamykać kopalnie węgla kamiennego, potem domagali się, żeby natychmiast zamknąć kopalnię węgla brunatnego i elektrownię w Turowie (po absurdalnym i jednosobowym wyroku TSUE!), następnie żądali natychmiastowego zablokowania importu węgla z Rosji. Teraz pytają histerycznie gdzie jest węgiel i o jego brak oskarżają rząd. Nie chcą pomóc w dystrybucji węgla przed nadchodzącą zimą za nic mając interes mieszkańców. Liczą, że ewentualne kłopoty z ogrzewaniem pomogą im wygrać wybory. Co za hipokryzja i cynizm!
~Polska Walczaca A. K.
2022-10-08 14:49:46
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -19
Opozycyjny sped polityczny Oni nic nie mogą Panie Trzaskowski Ale może pan i to dużo... Spuszczac gowna, do Wisły i podnosić podatki ... O wychwalaniu Niemiec, nie wspominając ... A czy Gdańsk, nie ma portu? Skład węgla można, szybko zorganizować przecież Wystarczy tylko chcieć... A jak widać, wam się nie chce Wolicie protestować i obwiniać rząd, o wszystko nieroby !!! Mówicie o oszczędzaniu A ile te wycieczki na protest, kosztowały wasze miasta..?!!! Jesteście agentura, tych za Odry !!! Której nie podoba, się Polski rząd i Polska !!! Za Tuska, to by nie było protestów i wołanie o kasę !!! Bo by jej ,na nic nie było...!!!
~Brygada RR
2022-10-08 14:29:17
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -20
Opozycja to jednak jest, "Mniejszością Niemiecką " Wciąż im kasy mało i nic nie mogą zorganizować, dla dobra Polaków...! Ale dla dobra "obcych" ,to mogą Protest i zadymy...!!!
~Polska Partyzantka
2022-10-08 14:20:19
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -17
Sped polityczny PO Bo oni , nic nie mogą...!!! Ale protestować umieją i uderzać w rząd !!! A kto im zasponsorowal wyjazd i to w godzinach pracy...?!!! Jak im mało ciągle i źle... To niech zrezygnują z stanowisk i zmienia pracę !!! Anty Polskie zbiegowisko pajacow, z Trzaskowskim na czele !!! Wypad do Berlina !!! Tam jest wszystko, czego potrzebujecie !!! W tym ta kasa i to w euro Judasze !!!
~fachowiec
2022-10-08 13:51:36
z adresu IP: (2a01:112f:c0b:bb00:4824:x:x:x)
Ocena: 19
Kryzys energetyczny jest sztucznie wywołany przez nieudolny polski(?) rząd. Sprzedali rezerwy węgla za granicę, nie odebrali opłaconego(!!!) węgla z Rosji, a państwowe molochy energetyczne podniosły marże z 11 na 70%. PiS jest wyraźnie na wojnie z polskimi samorządami i mieszkańcami.
~Wieslaw
2022-10-08 13:25:24
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: -19
Tylko Zjednoczona Prawica jest gwarantem rozwoju Polski I Polaków skowyt totalnej targowicy za utraconym korytem słychać wycie znakomicie opadły maski szwabsko ruskie psy szczekają karawana jedzie dalej tyle macie co sobie poszczekacie wypier won do reichu
~Boss
2022-10-08 13:19:27
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -18
Prezydent Otwocka potrafi zorganizować skład węgla, a prezydent Wrocławia nie potrafi. Za to bywa na campusach i politycznych manifestacjach, kręci porywające lajfy, dużo biega i jeździ rowerem, aktywnie spędza czas w internecie ucinając pogawędki z internautami (zwłaszcza z osobami niepełnosprawnymi). Ostatnio przeprosił ambasadora Niemiec za niemądre polskie słowa o reparacjach i okazyjnie kupił dom z basenem od beneficjenta gminy Wrocław. Taki prezydent to prawdziwy skarb! Jakże szczęśliwi muszą być wrocławianie!
~Dupiarz Warszawski
2022-10-08 13:04:30
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -16
JaCuś nie dba omieszkańców. JaCuś dba o interesy PO, Szujowni i Lewactwa. Wystarczy zapytać o opinię o JaCusiu mieszkańców TBS-ów. We Wrocławiu mamy totalny bajzel na każdym kroku. W piłkarskim Śląsku opłacają trzech trenerów pierwszego zespołu, w tym dwóch zwolnionych. POlszewickie dno.
~Boss
2022-10-08 12:38:54
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -17
Samorządowcy związani z opozycją udają, że nie potrafią zorganizować składu węgla. Wyznają zasadę im gorzej, tym lepiej. Wolą żeby ich mieszkańcy marzli w zimie. Bardzo smutne i takie przewidywalne...
~Zuzanna
2022-10-08 12:32:58
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -17
To działacze opozycji totalnej na posadach w samorządzie. Zamiast pracować dla lokalnej społeczności zajmują się politykowaniem.
~Xxyy
2022-10-08 09:24:54
z adresu IP: (95.195.xxx.xxx)
Ocena: -11
Rozbierajcie pomniki Armii Czerwonej, to Wladek Putin z WDZIECZNOSCI da wam gaz i rope za DARMO, albo za DODRUKOWANE w bilionach PUSTE EURO!