Dolnośląskie zespoły zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-10-19 06:27
Dolnośląskie zespoły zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski - fot. mat. prasowe PZPN
fot. mat. prasowe PZPN

Zdecydowanie prostsze zadanie czeka na piłkarzy Zagłębia. Miedziowi na wyjeździe zmierzą się z Motorem Lublin. Rywale na co dzień występują na trzecim poziomie rozgrywkowym, czyli w II lidze. Tam też grają m.in. rezerwy lubinian. Oba zespoły zmierzą się zresztą  w nadchodzący weekend. Awans Miedziowych wydaje się być więc obowiązkiem, niezależnie od postawy podopiecznych Piotra Stokowca w lidze. Przypomnijmy, w ekstraklasie Zagłębie w tabeli zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 17 punktów.

Zdecydowanie trudniej będzie miał dziś Śląsk Wrocław. Piłkarze ze stolicy regionu w Poznaniu zagrają z mistrzem Polski, Lechem. Ostatnio oba zespoły znajdują się w zupełnie odmiennych nastrojach. Wrocławianie nie prezentują się najlepiej i często gubią punkty w lidze, czego efektem jest 13 miejsce w tabeli ekstraklasy. Z kolei Lech po słabym początku sezonu odzyskał wiatr w żagle. W lidze punktuje regularnie i zbliża się do podium. Z kolei w europejskich pucharach Lech zajmuje drugie miejsce w grupie i ma realne szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Wydaje się więc, że wrocławianie stoją na straconej pozycji. W tym sezonie jednak oba zespoły już raz ze sobą rywalizowały. Wtedy Śląsk wygrał na wyjeździe 1:0, po bramce Petra Schwarza.

Początek spotkania Motor Lublin - Zagłębie Lubin o godzinie 18. Z kolei pierwszy gwizdek w Poznaniu zabrzmi o godzinie 20:30.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.