Muzyka DAB+ w RWK: Forest Zero, Mundinova, Artur Kujawa [WIDEO]

| Utworzono: 2022-10-30 22:22 | Zmodyfikowano: 2022-11-01 20:27
Muzyka DAB+ w RWK: Forest Zero, Mundinova, Artur Kujawa [WIDEO] - kolaż z wykorzystaniem mat. promocyjnych
kolaż z wykorzystaniem mat. promocyjnych


Forest Zero, którzy od czasu naszego pierwszego spotkania w studio Radio Wrocław Kultura zdążyli zostać laureatami na międzynarodowego festiwalu filmowego w Amsterdamie, finalistami w Pradze i kilku innych światowych festiwalach filmowych za dokument o powstawaniu klipu do utworu Robercie Hoessie.

W studio odwiedzili nas: Samuel Erickson i Tomasz Bednarek, rozmowę tłumaczyła Eunika Erickson.

Rozmawialiśmy o najnowszym singlu “Robin Williams”, a w związku z tym o niewidzialności depresji zakończonej samobójstwem. 

W ostatnim czasie premierę miał też utwór pt. All my friend are dead. O jakich przyjaciołach śpiewa Sam?Wróciłam jeszcze do wątku zdrady życia i śmierci samobójczej, wykorzystując okoliczność, że Sam jest wyznania protestanckiego a perspektywa teologiczna jest ważnym elementem jego tekstów. 

 

Rozmowę zakończyliśmy rozmową o romantycznej piosence "How to love a Flower" i wątku bycia rodzicem i muzykiem jednocześnie...

W studio gościła Marzena Cybulka z zespołu  MUNDINOVA. Premierowo odsłuchałyśmy singla “Lśnienie” zapowiadającego drugi album zespołu pt. Fantom. Utwór to nastrojowa ballada opowiadająca o istocie pojedynczego bytu, o jego ponadczasowości, nieśmiertelności. Rozmawiałyśmy, co oznacza lśnienie człowieka.

Trzecia rozmowa to spotkanie z jedną osobą stojąca za dwoma, całkowicie odmiennymi projektami. Artur Kujawa opowiedział o dwóch premierach : Seyda Neen- "Noc" w duecie z Aleksandrą Nagórską i Good Night Chicken “Los Vaqueros Muertos” . Z jednej strony melancholia, romantyzm i słodycz, z drugiej mglistość i mrok. 

Muzyka DAB+ w Radio Wrocław Kultura w każdy poniedziałek od 16:00 do 19:00. Powtórki we wtorki od 8:00. Audycje prowadzą rotacyjnie Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik i Maciej Przestalski. Prezentujemy premiery, spotykamy się z muzykami i muzyczkami z Wrocławia i nie tylko, śledzimy polską scenę niezależną, zapowiadamy koncerty. Możecie nas słuchać online https://www.radiowroclawkultura.pl/, poprzez aplikacje Radio Wrocław Kultura i w technologii DAB+.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.