Mieszkanie na własność - zamiast od dewelopera, kupione od gminy?

Bartosz Szarafin, MC | Utworzono: 2022-11-02 17:25 | Zmodyfikowano: 2022-11-02 17:25
Mieszkanie na własność - zamiast od dewelopera, kupione od gminy? - fot. RW
fot. RW

Takich ofert jest jednak mało. -Przykładowo Wałbrzych stawia na remonty i budowę nowych mieszkań, niechętnie pozbywając się lokali z zasobów komunalnych,  mówi Edward Szewczak - rzecznik miasta.

-

Podobnie jest w Świdnicy, która jeśli sprzedaje komunalne lokale, to tylko w ramach porządkowania swoich zasobów - dodaje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W Świdnicy w tym roku miasto sprzedało 16 swoich lokali. Na potencjalnych nabywców czeka kolejnych 20. Magistrat sprzedaje też starsze mieszkania proponując ich - zazwyczaj wieloletnim - lokatorom nawet 70-procentową bonifikatę. W tym roku z takiej możliwości skorzystało 12 osób.

Mieszkania komunalne i ich wykup z dużą bonifikatą, czasem czynsz z dojściem do własności, albo sprzedaż mieszkania przez gminę z uwagi na posiadanie przez nią jednego lokalu w niemal całkowicie sprywatyzowanej kamienicy. Przyczyny sprzedaży mieszkań przez samorządy są różne. Czasem to m.in stan techniczny. -Wtedy można okazyjnie kupić lokal lub obniżyć czynsz pod warunkiem wyremontowania, mówi Edward Szewczak - z wałbrzyskiego magistratu.

W Wałbrzychu łatwiej uzyskać lokal do remontu niż załapać się na nowe mieszkanie komunalne. Niestety stan lokali do remontu często pozostawia wiele do życzenia. Lista mieszkań na sprzedaż w tej formie jest publikowana na początku każdego miesiąca.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.