Wrocław: W najbliższy weekend rozpocznie się remont Oławskiej

km | Utworzono: 2022-11-09 17:36 | Zmodyfikowano: 2022-11-09 17:37
Wrocław: W najbliższy weekend rozpocznie się remont Oławskiej - Fot. ZDiUM
Fot. ZDiUM

- Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań.  Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Etapowanie prac – zamknięcie jezdni dla ruchu wyłącznie w weekendy.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu kołowym, prace drogowe polegające na zerwaniu starej oraz ułożeniu nowej nawierzchni będą prowadzone wyłącznie w cyklach weekendowych.

W tygodniu ruch kołowy będzie się odbywał normalnie, po sfrezowanej nawierzchni przy zredukowanej prędkości. Wystąpią punktowe wygrodzenia dla potrzeb wykonania wymiany bądź regulacji pokryw 24 studni, zaworów i włazów.

Etap I: frezowanie uszkodzonej jezdni na całej szerokości zaplanowano do realizacji na weekend 11 – 13 listopada. Zamknięcie jezdni dla ruchu nastąpi o godzinie 22:00
w piątek 11.11, dojazd do pl. Dominikańskiego wyznaczono przez Podwale i ul. Piotra Skargi. Przejazd tunelem samochodowym na poziomie „– 1” będzie się odbywał bez zmian. Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie wyznaczony na Podwalu, vis a vis konsulatu Niemiec.

Etap II: od 14 do 18 listopada powrót samochodów na sfrezowaną jezdnię, punktowe wygrodzenia przy regulowanych/wymienianych pokrywach od 24 studni.

Etap III: układanie nowej warstwy betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni. Wyłączenie ruchu kołowego obowiązuje od godziny 22:00 18 listopada do nocy 20/21 listopada.

W etapie I, II i III ruch rowerowy w relacji na wprost będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż galerii. Dojazd rowerem do ul. Piotra Skargi (obecna relacja lewoskrętna na jezdni) będzie możliwy przez Bramę Oławską (tunel pieszo – rowerowy w poprzek ul. Oławskiej)
i parkiem do ul. Piotra Skargi.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.