Fortum kończy I etap przebudowy sieci wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego

Beata Makowska, JD | Utworzono: 2023-07-25 12:42 | Zmodyfikowano: 2023-07-25 12:44
Fortum kończy I etap przebudowy sieci wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska

W tym samym czasie rozpocznie się etap przejściowy inwestycji, obejmujący prace przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Krupniczą.

- I te prace potrwają tydzień, do 5 sierpnia – mówi Radiu Wrocław Mariusz Dzikuć z Fortum:

"Będzie dość prosta organizacja ruchu, będzie zachowana przejezdność ul. Kazimierza Wielkiego w obu kierunkach. Będzie można wjechać i wyjechać z ul. Krupniczej. Nie będzie możliwości zawracania ani skrętu w lewo z ul. Kazimierza Wielkiego."

- Wymiana rur na tym odcinku jest po prostu konieczna - mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum:

"Obecnie instalujemy rury, które są nowoczesne. One są preizolowane – zaizolowane fabrycznie. I one mają technologię wykrywania problemów wilgoci. Taki system alarmowy. Mówiąc prosto – te rury mówią, kiedy je coś boli."

- Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości inwestycji, natomiast celowo zaplanowaliśmy prace na okres wakacyjny, ponieważ warunki pogodowe sprzyjają szybkiemu przeprowadzeniu robót, a natężenie ruchu jest znacząco mniejsze – mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju w Fortum:

"Wymieniamy sieć, która ma już ponad 60 lat, to jest sieć z lat 60. To jest ostatni odcinek takiego ringu dookoła starego miasta, który był wykonany w starej metodzie, tak zwanej kanałowej, i nie był jeszcze dotąd wymieniany. Tak więc po wymianie tego odcinka, będziemy mieli tutaj na tym obszarze tylko nowoczesne sieci ciepłownicze, wykonane metodą preizolowaną, wyposażoną w system alarmowy."

Cała inwestycja zakończy się przed rokiem szkolnym. Całość kosztowała 20 milionów złotych, z czego 2,5 miliona to dofinansowanie z NFOŚiGW.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.