Druga wygrana Volley w sezonie, pierwsza w hali Orbita

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2022-12-09 06:50 | Zmodyfikowano: 2022-12-09 06:50
Druga wygrana Volley w sezonie, pierwsza w hali Orbita - fot. volleywroclaw.pl

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie z minimalnym wskazaniem na drużynę gości, która utrzymywała dwupunktowe prowadzenie. Przełomowy okazał się moment przy stanie 11:13. Volley wrzucił drugi bieg i zaczął powiększać przewagę. W końcówce świetna gra w ataku Julii Szczurowskiej oraz konsekwencja całej drużyny doprowadziła do wyniku 24:18. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 25:20 dla Volley.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Prowadzenie przechodziło na każdą ze stron. Zespół z Opola w połowie seta zaczął wykorzystywać błędy wrocławianek i wyszedł na trzypunktową przewagę, później konsekwentnie je powiększając. Set zakończył się udanym atakiem zza linii 3. metra zespołu UNI Opole i przyjezdne wyrównały stan spotkania, wygrywając drugą partię do 20.

W kolejną odsłonę spotkania lepiej weszły opolanki, które wyszły na prowadzenie 9:6, jednak potem przebudziła się drużyna trenera Maska. Najpierw po długiej wymianie punkt zdobyła Joanna Pacak, a w kolejnej akcji Anna Bączyńska. To ewidentnie napędziło zespół z Dolnego Śląska, który w dalszej części seta nie dał szans rywalkom. Świetnie w ataku spisywała się Regiane Bidias. Ostatecznie wrocławianki wygrały tę partię 25:18.

Czwarty set był zdecydowanie najbardziej wyrównanym w tym meczu. Początkowo na minimalnym prowadzeniu była drużyna z Opola, potem zaczęła dochodzić do głosu ekipa Volley. Końcówka miała swoją dramaturgię, bo przyjezdne doprowadziły do remisu 23:23. Dwie ostatnie akcje należały jednak do wrocławianek które wygrały do 23 i całe spotkanie 3:1. Sukces Volley jest tym cenniejszy, że zespół trenera Michala Maska musiał radzić sobie bez dwóch kontuzjowanych zawodniczek: Melissy Evans i Aleksandry Gromadowskiej.

Dzięki zwycięstwu siatkarki z Wrocławia awansowały na 8. miejsce w tabeli Tauron Ligi.

Volley Wrocław – UNI Opole 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:23)

Volley Wrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witkowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) – Julia Stancelewska.

UNI Opole: Natalia Kecher, Gabriela Makarowska-Kulej, Lana Conceicao, Vivian Pellegrino, Anastasija Krajduba, Kinga Stronias - Adriana Adamek (libero) – Pola Janicka, Oliwia Sieradzka.

MVP: Regiane Bidias (Volley)