Mistrzynie Polski udanie rozpoczęły rok

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-07 20:54 | Zmodyfikowano: 2023-01-07 20:54
Mistrzynie Polski udanie rozpoczęły rok - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Wraz z zespołem JKS-u do Lubina zawitał Michał Kubisztal, który jako zawodnik święcił największe sukcesy z męską drużyną Zagłębia, w tym zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Wizyty w Lubinie, jako trener JKS-u, nie zaliczy do udanych bo jego zespół przegrał z aktualnymi Mistrzyniami Polski.

Pierwszą bramkę w nowym roku dla mistrzyń Polski zdobyła Patricia Matieli, która wykorzystała szybką kontrę swojej drużyny. Po pięciu minutach Zagłębie wygrywało 3:1, a na parkiecie oglądaliśmy ciekawe akcje z obu stron. Lubinianki były na prowadzeniu, ale rywalki miały swoje szanse. Niewiele z tego wynikało, bo na posterunku była Monika Maliczkiewicz. Po kwadransie Miedziowe wygrywały 7:4, w tym czasie trzy bramki dla JKS-u zdobyła Sylwia Matuszczyk, która była wyróżniającą się postacią w swojej ekipie. To jednak mistrzynie Polski zaczęły budować swoją przewagę, rzucając trzy bramki z rzędu. Kolejny raz silną bronią Zagłębia była znakomita obrona, czego efektem były tylko cztery stracone bramki w dwadzieścia minut. Przyjezdne rozkręciły się w ostatnich minutach pierwszej połowy i zaczęły zmniejszać straty, w czym duża zasługa wspomnianej wcześniej Sylwii Matuszczyk. To jednak lubinianki wciąż były na prowadzeniu, które wynosiło kilka bramek. Do przerwy wynik brzmiał 15:10.

Od początku drugiej połowy trwała wyrównana walka bramka za bramkę, co sprawiło, że utrzymywała się pięciobramkowa przewaga Miedziowych. Lubinianki wciąż utrzymywały wysoki poziom, zarówno w defensywie, jak i ataku, ale rywalki nie zamierzały się poddawać. Zagłębie znów odskoczyło i cały czas kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Klasą samą w sobie była Karolina Kochaniak-Sala, która rzucała jak na zawołanie oraz Monika Maliczkiewicz w bramce, która raz po raz notowała udane interwencje. Przewaga lubinianek wciąż wynosiła około pięciu trafień,

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 26:22 (15:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Pankowska, Kocińska, Sustkova, Górna 7, Drabik 3, Galińska, Michalak 2, Bujnochova 3, Kochaniak-Sala 9, Matieli 2, Milojević.

JKS: Kukcharchyk, Kordowiecka – Bancilon 2, Gadzina 3, Dorsz 1, Trawczyńska 3, Matuszczyk 7, Volovnyk, Gliwińska, Nestsiaruk 1, Mokrzka, Zimny 4, Smolinh 1, Strózik, Kozimur.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.