Mistrzynie Polski udanie rozpoczęły rok

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-07 20:54 | Zmodyfikowano: 2023-01-07 20:54
Mistrzynie Polski udanie rozpoczęły rok - fot. zaglebie.lubin.pl

Wraz z zespołem JKS-u do Lubina zawitał Michał Kubisztal, który jako zawodnik święcił największe sukcesy z męską drużyną Zagłębia, w tym zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Wizyty w Lubinie, jako trener JKS-u, nie zaliczy do udanych bo jego zespół przegrał z aktualnymi Mistrzyniami Polski.

Pierwszą bramkę w nowym roku dla mistrzyń Polski zdobyła Patricia Matieli, która wykorzystała szybką kontrę swojej drużyny. Po pięciu minutach Zagłębie wygrywało 3:1, a na parkiecie oglądaliśmy ciekawe akcje z obu stron. Lubinianki były na prowadzeniu, ale rywalki miały swoje szanse. Niewiele z tego wynikało, bo na posterunku była Monika Maliczkiewicz. Po kwadransie Miedziowe wygrywały 7:4, w tym czasie trzy bramki dla JKS-u zdobyła Sylwia Matuszczyk, która była wyróżniającą się postacią w swojej ekipie. To jednak mistrzynie Polski zaczęły budować swoją przewagę, rzucając trzy bramki z rzędu. Kolejny raz silną bronią Zagłębia była znakomita obrona, czego efektem były tylko cztery stracone bramki w dwadzieścia minut. Przyjezdne rozkręciły się w ostatnich minutach pierwszej połowy i zaczęły zmniejszać straty, w czym duża zasługa wspomnianej wcześniej Sylwii Matuszczyk. To jednak lubinianki wciąż były na prowadzeniu, które wynosiło kilka bramek. Do przerwy wynik brzmiał 15:10.

Od początku drugiej połowy trwała wyrównana walka bramka za bramkę, co sprawiło, że utrzymywała się pięciobramkowa przewaga Miedziowych. Lubinianki wciąż utrzymywały wysoki poziom, zarówno w defensywie, jak i ataku, ale rywalki nie zamierzały się poddawać. Zagłębie znów odskoczyło i cały czas kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Klasą samą w sobie była Karolina Kochaniak-Sala, która rzucała jak na zawołanie oraz Monika Maliczkiewicz w bramce, która raz po raz notowała udane interwencje. Przewaga lubinianek wciąż wynosiła około pięciu trafień,

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 26:22 (15:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Pankowska, Kocińska, Sustkova, Górna 7, Drabik 3, Galińska, Michalak 2, Bujnochova 3, Kochaniak-Sala 9, Matieli 2, Milojević.

JKS: Kukcharchyk, Kordowiecka – Bancilon 2, Gadzina 3, Dorsz 1, Trawczyńska 3, Matuszczyk 7, Volovnyk, Gliwińska, Nestsiaruk 1, Mokrzka, Zimny 4, Smolinh 1, Strózik, Kozimur.